Podtrzymywanie tradycji – świąteczne kartki

Tuż przed Bożym Narodzeniem dobiegła końca akcja „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”, w ramach której uczennice i uczniowie pisali i wysyłali do najbliższych świąteczne oraz noworoczne życzenia.  Urocze, inspirujące  pocztówki  dostarczył ogólnopolski organizator wydarzenia – Fundacja  Dbam o Mój Z@sięg.

Na lekcjach języka polskiego, na godzinach wychowawczych oraz w domu redagowano świąteczne  serdeczności i adresowano kartki. Była to znakomita okazja, aby wzmocnić więzy rodzinne, porozmawiać o odbiorcach. Można było nie tylko powspominać , ale też zaplanować rodzinne spotkania, uroczystości, święta. Poza tym dzieci mogły rozwijać własną kreatywność  i wrażliwość estetyczną poprzez ozdabianie lub wykonywanie kartek oraz redagowanie życzeń.

Akcja dała też szansę na oderwanie się od telefonu i złożenie życzeń w tradycyjny sposób, aby każdy adresat poczuł się wyjątkowo.