ślubowanie klas 1

Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2019

Dnia 8 października 2019 odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. zobacz galerię

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele i Rodzice uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji dzieci zostały pasowane przez Panią Dyrektor Alinę Jachimczak na uczniów klasy pierwszej. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach.

Po zakończeniu części oficjalnej wszystkie dzieci zostały zaproszone do klas na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, oraz na zabawę taneczną.