turystyka 2019

Puszcza Niepołomicka i okolice

Grupa dzielnych turystów, których nie przestraszyła jesienna mżawka dzielnie zdobywali różne zakamarki naszej dumy – Puszczy Niepołomickiej. Odwiedzili także szkołę w Woli Zabierzowskiej, która nie tak dawno świętowała swoje 130-lecie istnienia. Pan Krzysztof zadziwił wszystkich przytoczonymi z pamięci cytatami ze starych kronik i ksiąg. Pozwoliło to przenieść się o ponad wiek wstecz i zrozumieć, jak bardzo zmieniły się relacje między uczniami a nauczycielami oraz sposób wychowywania i uczenia młodych ludzi.

Jednak najciekawszą atrakcją była kładka nad Rabą łącząca Mikluszowice i Majkowice. Ten wiszący mostek z licznymi dziurami, chwiejący się przy nawet niewielkich podmuchach wiatru, był przez uczniów porównywany do najlepszych atrakcji w lunaparku. Nie każdy odważył się przejść na drugą stronę!

Za nami 3 wycieczki w Beskidy przy pięknej pogodzie i jesiennych widokach. Byliśmy na Śnieżnicy (1006 m) i w schronisku PTTK na Kudłaczach.