z Librusa

W dniu 15 maja odbył się Powiatowy Etap Konkursu Matematycznego Rachmistrz.
Z radością informuję o sukcesach naszych uczniów:

Julia Fijołek kl.5b Rachmistrz klas piątych
Karolina Radziszowska kl.5f V-ce Rachmistrz klas piątych
Piotr Klimczyk kl.7b Rachmistrz klas siódmych
Karolina Nitsch kl.8c V-ce Rachmistrz klas ósmych.
Uczniowie wyróżnieni:

Jakub Krasnodębski kl.4f
Anna Grzebała kl.7f
Adam Balcerek kl.7d
Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję.
koordynator konkursu L. Szewczyk

Wyniki Konkursu Przyrodniczego Świetlik

Szymon Sendorek klasa 1 b – nagroda główna 100 % poprawnych odpowiedzi.
Kalina Żądło klasa 4e – nagroda
Anna Grzebała klasa 7f – nagroda
Antoni Siatka klasa 7 f – nagroda
Szymon Madoń klasa 2a – wyróżnienie
Natalia Małota klasa 2c – wyróżnienie
Justyna Gubała klasa 4d – wyróżnienie
Tomasz Mardosz-Lisak klasa 4b -wyróżnienie
Piotr Klimczyk klasa 7b -wyróżnienie
Nagrody oraz dyplomy zostaną rozdane na szkolnym apelu w czerwcu. Wyniki konkursu są do wglądu u nauczycieli przyrody/ biologii.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.

Z wielką radością pragnę poinformować, iż dwie uczennice naszej szkoły: Zuzanna Ślusarczyk z kl. 7b oraz Patrycja Futyma z kl. 8c uzyskały zaszczytne tytuły FINALISTEK Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018 / 2019. Zuzia oraz Patrycja uczestniczyły w trzy etapowych zmaganiach i z powodzeniem zapoznały się z obszerną literaturą konkursową.
Serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów w przygodzie z językiem polskim

W XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu OMNIBUS HUMANISTYCZNY w całej Polsce wzięło udział
5 119 uczniów ze 158 szkół, w tym również uczniowie klas trzecich gimnazjum.
W województwie małopolskim w humanistycznych zmaganiach uczestniczyło 358 uczniów z 13 szkół.
W naszej szkole w OMINIBUSIE HUMANISTYCZNYM 2019 wzięło udział 54 uczniów z klas II – VIII oraz troje gimnazjalistów.
Najlepsze wyniki w szkole w kategorii klas II – VIII osiągnęli:
I. Emilia Pustuła kl. 3c ex aequo Emilia Grochot kl. 7f – 1. miejsce w województwie.
II. Łucja Bochenek kl. 3c – 2. miejsce w województwie.
III. Amelia Dzięgielowska kl. 3d – 3. miejsce w województwie.
IV. Marcelina Gocoł kl.2b – 4. miejsce w województwie.
Bardzo dobre wyniki uzyskali uczniowie gimnazjum:
I. Damian Gil – 3. miejsce w województwie.
II. Wiktoria Kubik – 4. miejsce w województwie.
III. Izabella Polańska – 5. miejsce w województwie.

Z wielką dumą i radością ogłaszam, że uczennica klasy 8c, Karolina Nitch, zajęła bardzo wysokie, 5 miejsce w OGÓLNOPOLSKIM konkursie z fizyki Olimpus 2019 (na ponad 900 uczestników)! Doskonały wynik uzyskał również Piotr Klimczyk z klasy 7b zajmując 11 miejsce. Oboje zdobyli tytuł LAUREATA! Wszystkim pozostałym uczestnikom poszło również bardzo dobrze. Z całego serca gratuluję moim fizycznym geniuszom!

W dniu dzisiejszym odbył się IX Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznych organizowany przez SP w Staniątkach.

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów.
Marcelina Gocoł z kl. 2b została wyróżniona,
a bracia Jan i Tomasz Mardosz – Lisak z kl. 4b zdobyli nagrodę specjalną.

Serdeczne gratulacje dla Wszystkich!

Z radością informujemy, że nasi uczniowie:

Aleksandra Ostromęcka kl.8d
Wojciech Pruś kl.7b
Wiktoria Depta kl. 8d
i Dominika Kaleta kl.8a

zdobyli tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2018/2019.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z przyjemnością informujemy, że 26 marca 2019 r. zespół z naszej szkoły w składzie:
Wiktoria Depta i Aleksandra Ostromęcka z kl.8d oraz Charles Korabik z kl.7b
zajął III miejsce w Finale Konkursu GET TO KNOW AMERICA
zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach
we współpracy z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy!

Pragnę poinformować,że w dniu 8 marca 2019 r. w Libiążu odbył się Regionalny etap Konkursu Poezji Religijnej.
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zostali docenieni i zajęli następujące miejsca:
Tomasz Mardosz – Lisak zajął III miejsce, a Jan Mardosz – Lisak otrzymał wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W imieniu zespołu katechetów s. Marta Muskus

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Woli Zabierzowskiej odbył się XIX Dekanalny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia i zajęli następujące miejsca:

w kategorii wiekowej kl. I – III
wyróżnione zostały: Katarzyna Bulka z kl. 1c
Natalia Małota z kl. 2c

w kategorii wiekowej kl. IV – VI
I miejsce Tomasz Mardosz-Lisak z kl. VIb
III miejsce Jan Mardosz Lisak z kl. IVb
wyróżnienie otrzymała Emilia Kołodziej z kl. VIb

w kategorii wiekowej VII-VIII oraz III kl. gimnazjum
I miejsce Magdalena Kowalska z kl 3e gimnazjalnej

Gratuluję uczniom nagrodzonym i wyróżnionym, a pozostałym dziękuję za udział w konkursie.

Uczniowie Tomasz Mardosz -Lisak, Jan Mardosz -Lisak z kl IVb oraz Magdalena Kowalska z 3e gimnazjalnej zakwalifikowali się do do Regionalnego Konkursu Poezji Religijnej, który odbędzie się jutro 8 marca br. w Libiąskim Centrum Kultury. W związku z tym nauczyciele uczący w tych klasach proszeni są o zaznaczenie przy wpisywaniu frekwencji informacji konkurs.

Serdecznie dziękuję Rodzicom, Nauczycielom i Katechetom za pomoc, wsparcie i współpracę.
Koordynator konkursu s. Marta Muskus 🙂