Półkolonia

Zimowa półkolonia

Klubu Aktywnego Człowieka Młodego.

W dniach 14-18 stycznia Stowarzyszenie Propagujące Idee Kazimierzowskie zorganizowało półkolonię zimową dla uczniów  Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego  w Niepołomicach. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy zajęciami sportowymi na sali gimnastycznej.  Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, których tematem był ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami.  Następnego dnia pojechaliśmy autokarem do kina Kampus w Wieliczce na seans filmowy pt. Ralph Demolka 2 Dzieci z wielkim zainteresowaniem  śledziły poczynania głównego bohatera zajadając popcorn. W drodze powrotnej, panowała radosna atmosfera, uczniowie wymieniali się spostrzeżeniami na temat obejrzanego filmu. W środę część grupy udała się  do pobliskiego muzeum na lekcję przyrodniczą. Mieliśmy okazję poznać mieszkańców lasu, a także mogliśmy  usłyszeć,  jak powinniśmy zachować się, kiedy spotkamy groźne zwierzęta na swojej drodze. Pozostała część grupy spędziła aktywnie czas na basenie. Po powrocie przygotowaliśmy pyszne galaretki z owocami i bitą śmietaną. Kolejny dzień był dla nas lekcją historii. Ponownie udaliśmy się na Zamek Królewski do muzeum, gdzie przewodnik oprowadził nas po wystawie obrazów i rzeźb. Bardzo atrakcyjna okazała się prezentacja multimedialna legendy o założycielach naszego państwa- Lechu , Czechu i Rusie. Na koniec uczniowie wykonali kotyliony i przypomnieli sobie symbole narodowe. Ostatni dzień upłynął w słodkiej atmosferze. Od samego rana dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem , każdy doskonale znał swoje zadanie. Pod czujnym okiem Pań część dzieci przygotowała ciasto na gofry, które później wspólnie piekliśmy. Pozostali byli odpowiedzialni za dekorację i wydawanie gotowych smakołyków. To nie był koniec niespodzianek ponieważ w tym dniu udaliśmy się jeszcze do MCDiS na projekcje filmu pt. Coco. Po powrocie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom, który potwierdził przynależność do  Klubu Aktywnego Człowieka Młodego. W ten sposób zakończyliśmy tegoroczną zimową półkolonię. Do zobaczenia latem!

Joanna Bystrowska