Pasowanie biblioteczne

UROCZYSTE PASOWANIE

NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klas pierwszych szkoły przy ul. 3 Maja zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów do grona czytelników poprzedziły przeprowadzone wcześniej lekcje biblioteczne, w czasie których uczniowie oprowadzeni zostali po bibliotece i zapoznani z regulaminem oraz zasadami korzystania z księgozbioru.

Podczas uroczystości nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać  szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i zakładkę.

Po pasowaniu każdy czytelnik wypożyczył swoją pierwszą książkę i został zaproszony do udziału w konkursie pt. „Moja ilustracja do pierwszej książeczki wypożyczonej z biblioteki szkolnej”.