Głośne Czytanie

Głośne Czytanie z Gangiem Słodziaków
przy ul. Szkolnej

Dnia 19 października 2018 r. dzieci z klas I, II, III i IV uczestniczyły w apelu   zorganizowanym z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Celem akcji jest budowanie nawyku codziennego czytania i rozbudzania wyobraźni dzieci, oraz ukazanie książki jako sposobu na miłe spędzenie czasu wolnego. Podczas apelu uczniowie klas młodszych mieli okazję wysłuchać opowiadań z książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” czytanych przez panią dyrektor Alinę Jachimczak, pana wicedyrektora Grzegorza Harabasza, uczniów z  klas czwartych: Krystiana Kokoszkę, Franciszka Ślusarczyka, Michała Kucharskiego, uczniów z klasy pierwszej: Igora Ćwiklińskiego i Macieja Szkutnika oraz Klaudię Chełmecką uczennicę gimnazjum. Po  przeczytaniu opowiadania dzieci oglądnęły prezentację przybliżającą postacie z bajki. Później wysłuchały ciekawostek o prawdziwych zwierzętach występujących w niepołomickiej Puszczy. Prelekcję prowadziła Pani kustosz niepołomickiego zamku. Kolejnym etapem apelu była prezentacja haseł i transparentów przygotowanych przez uczniów poszczególnych klas, zachęcających do codziennego czytania. Na  zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczno – literacki dla ucniów z klas I – III polegający na narysowaniu lub napisaniu nowych przygód Gangu Słodziaków.

Koordynatorzy

Izabela Witek