spotkanie z Panią Zofią Dzierzbińską, wieloletnim nauczycielem i wychowawcą

Spotkanie z Panią Zofią Dzierzbińską, wieloletnim nauczycielem i wychowawcą

10 i 12 października uczniowie klas 8 wraz z nauczycielami udali się do Laboratorium Aktywności Społecznej na spotkanie z Panią Zofią Dzierzbińską, wieloletnim nauczycielem i wychowawcą dzieci w  wczasach PRL-u. Było to spotkania w ramach projektu mającego na celu przybliżenie uczniom różnych pasji, hobby, zawodów, które wykonują członkowie rodzin naszych koleżanek i kolegów. Najciekawsze było to, że w trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że pani Zofia wychowała 12 i pół rocznika,  w tym też naszych nauczycieli oraz naszych rodziców. Podczas tej godziny odkryliśmy wiele ciekawych faktów na temat szkolnictwa w czasach komunistycznych, ukazane były także różnice pomiędzy szkołą współczesną a szkołą z poprzedniego wieku (np. nasi rodzice na świadectwach z pierwszych trzech lat nie posiadają ocen opisowych). W  czasie spotkania mogliśmy również posłuchać informacji o życiu pani Zofii poza szkołą oraz o relacjach rodziców i nauczycieli w tamtych czasach.
Pod koniec spotkania uczniowie obdarowali panią Zofię Dzierzbińską hucznymi brawami oraz upominkiem. Byliśmy ogromnie zaszczyceni spotkaniem z wychowawczynią Pani Doroty Bazarnik a także mojej mamy Renaty, jak i samą możliwością posłuchania o dawnej Szkole Podstawowej w Niepołomicach.
Dziękujemy.

Olga Szewczyk kl 8d