Biblioteczne wspomnienia

U schyłku roku szkolnego  pragnę pochwalić wspaniałą grupę biblioteczną niezwykłej młodzieży.
W kwietniu, z okazji zbliżającego się Dnia Książki, zrodził się w mojej głowie pomysł na jeszcze większe zainteresowanie dzieci biblioteką. Nauczycielom i  wychowawcom przedstawiłam projekt pt. ,,Najstarsi – najmłodszym”, który polegał na czytaniu wybranej książki kolegom ze szkoły. Szósto- i siódmoklasiści mieli czytać  dzieciom z klas 0-III. Zgłosiło się kilkanaście osób chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Zaproponowałam im książkę  Andrzeja Drabika pt. ,,Bajka o królu Kraku i o tym jak powstał Kraków” (humorystyczna wersja legendy  o smoku). Już w trakcie pierwszej próby bawiliśmy się świetnie. Poprosiłam też czytających,  by zadbali o właściwe stroje bądź elementy ubioru prezentowanych postaci.  Słuchacze byli zachwyceni.
Po kwietniowym sukcesie pani dyrektor zaproponowała nam udział w głośnym czytaniu w trakcie trwania Dni Niepołomic. Z uwagi na nieobecność wielu osób musieliśmy zmienić obsadę czytających. 3 czerwca 2018 r. nasi uczniowie  wystąpili przed szerszą publicznością, gdzie również wywoływali zachwyt czytaniem połączonym z grą aktorską.
Ze swojej strony bardzo dziękuję  każdej osobie biorącej udział w naszym bibliotecznym przedsięwzięciu. Z ogromną przyjemnością współpracowało mi się z tymi uczniami.

bibliotekarz Irena Ślusarczyk