Spacer po Niepołomicach

Dnia 22 maja, przy pięknej, słonecznej pogodzie, uczniowie klasy 2a oraz 2b wraz z opiekunami wybrali się na spacer po Niepołomicach. Na początek zwiedziliśmy Izbę Regionalną. Tam pan Mieczysław Jagła –  wieloletni przewodnik, przybliżył nam historię Niepołomic. Następnie wybraliśmy się na Zamek Królewski gdzie usłyszeliśmy dużo interesujących ciekawostek, między innymi o czakramie, Stańczyku – nadwornym błaźnie. Odwiedziliśmy również rycerza oraz niedaleko Zamku Królewskiego podziwialiśmy piękne dęby papieskie. Spacer zakończyliśmy przy kościele, oglądając niezwykłą mozaikę Jana Pawła II.

Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat historii Niepołomic, poznali wiele ciekawostek, legend oraz opowiadań. Była to pouczająca lekcja. Na pamiątkę spotkania, dzieci otrzymały widokówki.

Asystent klasy II a

Patrycja Leszko