Bajkowe Melodie – Na morza dnie

Program edukacyjny

Dnia 8.05 klasa II a uczestniczyła w edukacyjnym spektaklu muzyczno – ekologicznym  pt. „Bajkowe Melodie – Na morza dnie”, który łączy elementy  muzyki i ekologii. Spektakl odbył się w Małopolskim Centrum Dźwięku w Niepołomicach.

Główni bohaterowie przedstawienia – Syrenka i Posejdon przekazali uczniom wiedzę z   zakresu ekologii, podkreślając specyfikę środowiska morskiego. Wykorzystano do tego takie znane melodie i piosenki jak „ Na morza dnie”, „Krąg życia”, „Moja planeta”. Ciekawe aranżacje utworów zaprezentowali soliści Agnieszka Koziarowska  oraz Martin Fitch w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej Perła Band pod dyrygenturą Sebastiana Perłowskiego.

Na koniec uczniowie otrzymali książeczki z zagadkami oraz wskazówkami dotyczącymi ekologicznego zachowania. Atmosfera podczas spektaklu była niepowtarzalna oby więcej takich spotkań.

Asystent klasy II a

Patrycja Leszko