Zielona Szkoła 2c – survivalovo

Gdy świat budzi się do życia, gdy trzeba odetchnąć pełną piersią i zaczerpnąć wiosennego powietrza, strzepnąć z siebie resztki zimy- to nie ma lepszego miejsca niż Zaczarowane Wzgórze.

galeria

W dniach 27-28 .04 klasa 2c z SP Niepołomic im. Króla Kazimierza Wielkiego, wybrała się na Zieloną Szkołę, ale nie był to typowy wyjazd rekreacyjny !

Wyprawa miała charakter edukacyjny. Dzieci mogły poznać tajniki survivalu –  ABC przetrwania w trudnych warunkach. Uczyły się jak rozpalić ognisko bez użycia zapałek, jak zdobyć wodę, gdy nie ma kranu. Uczestniczyły w leśnym Minecraftcie oraz  turnieju  łuczniczym.

Ponadto brały udział w zajęciach przyrodniczych, wspaniałych wyprawach do lasu, podczas których rozgrywały się  różnorakie  gry drużynowe wymagające współpracy, przy których zachowana była zdrowa rywalizacja.

Wspaniałą przygodą była również nauka  jazdy konnej, podczas której dzieci uczyły się jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami.

Daliśmy radę 🙂

Beata Książek