Wizyta przedszkolaków w bibliotece

12 kwietnia przedszkolaki udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Biernata w Niepołomicach.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się
z księgozbiorem. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które
z chęcią oglądały i komentowały.

Pani bibliotekarka opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać.

Na zakończenie spotkania dzieci wykonały własną zakładkę do książki w kształcie sowy. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz obietnicą, że wróci tu, aby móc zapisać się i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Bardzo dziękujemy Paniom bibliotekarką za tak ciepłe przyjęcie.

A. Lubińska