Niezwykły świat doświadczeń fizycznych

7 lutego  klasy 2c oraz 3c zostały  zaproszone przez swoich  starszych kolegów z gimnazjum na pokaz doświadczeń fizycznych prowadzony w ramach projektu „Niezwykły świat doświadczeń fizycznych”, realizowanego pod czujnym kierunkiem pani Alicji Luty, nauczyciela fizyki w  Niepołomickim Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły.

Był to niezwykły dzień, gdyż dzieci niemalże wkroczyły w świat magii. Któż  bowiem potrafi przyczepić balon do ściany nie używając kleju i sznurka lub  jajkiem obranym ze skorupki    odbijać jak piłką?  Dzieci mogły obserwować  jeszcze wiele innych ciekawych eksperymentów, takich jak elektryzowanie balonów czy złudzenia optyczne. Dowiedziały się, co to takiego jest elektrostatyka i ciecz nieniutonowska. Widziały magiczny palec, hydronurka oraz lampę  lawę. Fantastyczne było to, że wiele z tych doświadczeń dzieci mogły  wykonać same, pod czujnym okiem starszych kolegów, którzy bardzo dbali o ich bezpieczeństwo.

Lekcja fizyki niezwykle przypadła do gustu młodym odkrywcom.

Cieszymy się, że jesteśmy tak mile  przyjmowani w nowej dla nas, szkole i traktowani tak bardzo życzliwie.

Beata Książek