Pachnące mydełka

„Pachnące mydełka”

5 grudnia uczniowie klasy II a, waz z wychowawczynią wybrali się do Domu Opieki Społecznej w Staniątkach. Po bardzo ciepłym i miłym powitaniu przez pracowników, wzięliśmy udział w warsztatach „Pachnące mydełka”. Każdy z nas z ogromnym zaangażowaniem i według instrukcji wykonywał kolejne czynności. Wybieraliśmy zapachy naszych robionych mydełek oraz kolory. Na tych warsztatach poznaliśmy kolejne etapy powstawania „Pachnących mydełek”. Jest to dość długi proces, ale pod czujnym okiem Pani Instruktor każdy z nas sobie poradził.

Potem przy ogromnej ilości ciasteczek i pączków, soków, były bardzo miłe rozmowy z mieszkańcami Domu Opieki Społecznej. Pan Mieczysław wystąpił w stroju górnika, gdyż pracował właśnie w kopalni, a jedna z najstarszych mieszkanek recytowała nam wiersz Marii Konopnickiej, który jeszcze pamięta ze swojej szkoły podstawowej. To było wzruszające.

My natomiast śpiewaliśmy piosenki i byliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Na ręce Pana Dyrektora złożyliśmy serdeczne podziękowania i  najlepsze życzenia. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy za tak wspaniałe spotkanie.

Uczniowie klasy II a z wychowawczynią