MÓJ KALENDARZ ADWENTOWY

NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY

„MÓJ KALENDARZ ADWENTOWY”

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Niepołomicach oraz Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu po raz pierwszy zorganizowały konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy dla uczniów klas VII, którzy rozpoczynają przygodę
z językiem niemieckim.

W Niemczech tradycja odliczania dni do Bożego Narodzenia ma już długą tradycję. W Polsce kalendarze adwentowe, które właśnie do tego służą, cieszą się coraz większą popularnością.

Kalendarz adwentowy musi się składać z  24 „okienek” zawierających drobne niespodzianki, a w przypadku naszego konkursu zawierających też słówka niemieckie związane z tradycjami bożonarodzeniowymi. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko! Tradycyjne kalendarze przygotowuje się samodzielnie, wg własnych pomysłów, w gronie rodzinnym.

Pomysłowość i wykonanie prac zachwyciły Jury. Ostatecznie nagrodzono
i wyróżniono 8 prac.

Im – Sylwia Radwańska SP Staniątki

II m – Jakub Śmietana SP Podłęże

III m –  Paweł Modzelewski SP Wola Zabierzowska oraz Mikołaj Ekiert SP Podłęże

Wyróżnienia:

Dominika Kalisz SP Niepołomice, Inga Krzyżanowska SP Niepołomice-Jazy, Natalia Biegun SP Podłęże, Filip Augustynek SP Zagórze

Wystawę kalendarzy, dzięki uprzejmości pani dyrektor Joanny Lebiest, zorganizowano w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok.
Organizatorki i pomysłodawczynie konkursu –  Anna Kracik oraz Anna Marzec