Ślubowanie klas 1

Ślubowania nadszedł czas!

galeria

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim wydarzeniem zarówno dla dzieci,  jak i dla ich Rodziców. Dzieci poznają nowe środowisko, kolegów i nauczycieli.
13 października 2017 r.  pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego przeżywali niezwykłą uroczystość ślubowania  i pasowania na uczniów.

Wszystko zaczęło się mszą św., na której zostały poświęcone plecaki  i przybory szkolne. Po niej wszyscy uczniowie ubrani w kamizeli odblaskowe przeszli pod pomnik króla Kazimierza Wielkiego i pod czujnym okiem Bractwa Rycerskiego złożyli swojemu Patronowi symboliczne kwiaty. W obecności zaproszonych Gości, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz pod eskortą rycerzy i damy dworu rozpoczęła się uroczystość. Pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. 112 uczniów z pięciu klas pierwszych złożyło ślubowanie na Sztandar Szkoły, a Pani Dyrektor Krystyna Augustyńska dokonała aktu pasowania. Zespoły klasowe wyróżniały się innym kolorem biretów, które dodawały uroku i powagi naszym uczniom. Każdy pierwszak otrzymał swój pierwszy dokument – legitymację szkolną, plan lekcji oraz ołówek z gumką, który zapisuje tylko poprawne litery, słowa i zdania, a wymazuje błędy. Po części oficjalnej szóstoklasiści powitali młodszych kolegów piosenką  „Pięknie żyć” oraz obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami.

Niezawodni Rodzice zadbali o niespodzianki i słodki poczęstunek. Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa z wodzirejem w sali gimnastycznej.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Mariola Kusak, Teresa Świętek