za oknem

Za oknem, za progiem  – moje 5 km

Masz ochotę poczuć się jak fotograf, badacz, przyrodnik lub historyk i to w swojej miejscowości?
Przeczytaj
Proponujemy udziału w projekcie “Za oknem, za progiem – moje 5 km”, który zakłada, że zostaniesz współautorką lub współautorem folderu z opisami i zdjęciami ciekawych historycznie, przyrodniczo lub kulturowo miejsc czy budynków, które znajdują się w Twoim sąsiedztwie. Zachęcamy również do poszukania informacji o ciekawych ludziach mieszkających kiedyś lub obecnie w Waszej miejscowości. Jedyny warunek – to zawężenie opisywanego terenu lub obiektu do 5 km od miejsca w którym mieszkasz. Taka forma pozwoli na samodzielną pracę, bezpieczną w obecnej sytuacji epidemiologicznej, a równocześnie da szansę na poznanie najbliższej okolicy – jej historii i ciekawych osobowości lub miejsc. Najmłodsi uczestnicy – wiemy, że nie możecie sami wychodzić – ale spacer po mieście, wiosce lub Puszczy z kimś dorosłym to dobry sposób na odpoczynek od . Sporo informacji znajdziecie w Internecie lub możecie telefonicznie zapytać babcie lub dziadków.
Do udziału w poszukiwaniach zapraszamy uczniów klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych wszystkich placówek w naszej gminie.
Na Wasze prace czekamy do 6 grudnia, a wszelkie informacje (regulamin, zasady i oświadczenia) znajdziecie poniżej oraz pod adresem mailowym: malg.juszczyk@gmail.com
Mamy nadzieję, że odkrywanie najbliższej okolicy okaże się ciekawą przygodą – czekamy na jej rezultaty.

Projekt  Za oknem, za progiem  – moje 5 km jest dofinansowany ze środków gminy Niepołomice, a patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy w Niepołomicach, pan Roman Ptak

założenia projektu

Zgłoszenie do udziału w projekcie