Szkoła pamięta – klasy młodsze

Szkoła pamięta

Nasza szkoła wzięła kolejny raz udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Nauczyciele wspólnie z uczniami podjęli szereg działań, mających na celu uczczenie  pamięci bohaterów walczących o wolność Polski. W tym roku szkolnym, w czasie ogólnoświatowej pandemii miały one inny, naznaczony koniecznością stosowania się do zaleceń sanitarnych charakter. Obejmowały one:

– pogadanki i rozmowy na temat bolesnej i trudnej historii naszego kraju,

byśmy mogli żyć,”

– wirtualną  wędrówkę po miejscach pamięci narodowej znajdujących się na terenie naszego miasta,

-uwrażliwienie dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności,

– wykonanie gazetek i ekspozycji prac plastycznych poświęconych „Tym, którzy zginęli,

– stworzenie galerii zdjęć, ukazujących indywidualne wędrówki uczniów po lokalnych miejscach pamięci.

zobacz galerię