Debata Oxf

I Gminna Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich

Koordynatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach. Całość wydarzenia odbędzie się w salach gościnnego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy w Niepołomicach, a patronat merytoryczny – Stowarzyszenie Mówców Krakowskich
Do projektu zaprosimy 5 – osobowe delegacje uczniów klas ósmych ze szkół w naszej gminie oraz chętnych nauczycieli.
Celem projektu jest nauka konstruktywnego dialogu i dyskusji,  rozwój umiejętności publicznego występowania, pisania przemówień i argumentowania, a także szukanie odpowiedzi na ważne dla młodzieży pytania i zagadnienia, które będą stanowić tematy naszych debat.
W ramach spotkań zaproponujemy wam profesjonalne warsztaty  i konsultacje z prowadzenia dyskusji i debaty, argumentacji i sztuki pozytywnej retoryki, przeprowadzone przez Stowarzyszenie Mówców Krakowskich oraz spróbujemy sił w debatach miedzy zespołami szkół, a także zmierzymy się w finałowym pojedynku na argumenty – finał najmocniejszych zespołów. Wszystko po to, aby oprócz teorii – przyswoić sobie praktycznie zasady debaty oraz poczuć jej wartość i trudność. Wierzymy, że taka forma dyskusji i przedstawiania własnego zdania, jest skuteczna, by poruszać tematy ważne, trudne dla młodzieży, a przede wszystkim uczyć sposobu budowania dobrych relacji miedzy ludźmi w obywatelskim społeczeństwie.

…zatem – do zobaczenia
Małgorzata Juszczyk