Epatia

Trening umiejętności społecznych

Rozpoczynamy nabór na zajęcia z Treningu umiejętności społecznych. Zapraszamy do udziału dzieci
z klas 1 – 3 (grupa młodsza) oraz z klas 4 – 6 (grupa starsza) szkoły podstawowej. Oferta przeznaczona jest dla uczniów mających trudności w funkcjonowaniu emocjonalno – społecznym.

Cele zajęć:

• rozwijanie umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych,
  • kształtowanie inteligencji emocjonalnej,
  • nabywanie kompetencji społecznych,
  • nauka współdziałania w grupie,
  • uczenie się rozpoznawania i nazywania emocji, rozwijanie umiejętności radzenia sobie
    z nimi,
  • budowanie pozytywnego obrazu samego siebie,
  • wspomaganie procesu nabywania wiedzy o sobie i rozumienia świata społecznego,
  • uczenie norm i zachowań aprobowanych społecznie,
  • stymulacja koncentracji uwagi,
  • doskonalenie umiejętności zachowań asertywnych.

Zajęcia rozpoczną się w październiku lub listopadzie (w momencie gdy utworzą się grupy).
Spotkanie będą odbywać się raz w tygodniu w czwartki w godzinach polekcyjnych (ustalane wspólnie na pierwszym spotkaniu z rodzicami).

Ilość miejsc jest ograniczona (grupy będą 4-osobowe), o uczestnictwie w grupie decyduje kolejność zgłoszeń.
Zainteresowanie uczestnictwem w grupie należy zgłosić u Pani Psycholog lub Pedagog.

Warunkiem uczestnictwa dziecka w Treningu Umiejętności Społecznych jest zapisanie się przez rodzica na równolegle prowadzone zajęcia dla rodziców: „Szkoła dla Rodziców”.

Tematyka zajęć Szkoły dla Rodziców:

• pogłębienie zrozumienia dziecka, jego uczuć, zachowania i potrzeb,
  • problematyka kar i nagród,
  • uczenie się formułowania  skutecznej pochwały,
  • konstruktywne rozwiązywanie konfliktów,
  • nabywanie umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie,
  • przyglądanie się własnym potrzebom i stawianym sobie celom związanym z rodzicielstwem.

Szkoła dla Rodziców rozpocznie się w listopadzie. Zajęcia będą odbywać się w Domu św. Karola na ul. Pięknej 4 w Niepołomicach raz w tygodniu. Chęć uczestnictwa w zajęciach (po uprzednim zgłoszeniu dziecka na Trening Umiejętności Społecznych) rodzic może zgłosić telefonicznie: 12 281 5123 w dniach: poniedziałek (w godzinach 15:00 – 19:00) oraz środa i czwartek (w godzinach 8:00-12:00).

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Empatia”