Godzina kodowania

Godzina Kodowania.

W poniedziałek 3 grudnia 145 uczniów naszej szkoły  klas I-VIII wzięło udział w międzynarodowym wydarzeniu:  Godzina kodowania. Podzieleni zostali na 6 grup, tak aby każdy mógł pracować na komputerze. Zajęcia w języku polskim i angielskim prowadzili wolontariusze z Działu Technologicznego Amazon Development Center Poland: Daniel Bargieł, Veronika Muzika i Kamil Lisiński. Koordynatorem była nauczycielka informatyki Agnieszka Puła. Oprócz nauki kodowania z wykorzystaniem platformy hourofcode.com uczniowie mogli dowiedzieć się także na czym polega praca w branży IT i dlaczego jest to taka ważna i poszukiwana profesja w dzisiejszym świecie. Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudził pokaz innowacyjnego urządzenia: Amazon Echo, do którego głos jest właśnie robiony przez zespół w Gdańsku. Czas spędzony na Godzinie Kodowania mijał kolejnym uczniom bardzo szybko. Nikt nie był znudzony ani zmęczony. “Kodowanie jest mega fajne”- takie opinie słychać było najczęściej. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety od Amazon.
Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę code.org. Znajdziecie tam mnóstwo ćwiczeń zróżnicowanych pod względem stopnia trudności. Na oficjalnej mapie wszystkich wydarzeń związanych z Godziną Kodowania na świecie możecie odszukać naszą szkolę.