Spotkanie z p. Kapelusz

Spotkanie autorskie z p. Melanią Kapelusz

W dniu 14 listopada  uczniowie klas II d i II e uczestniczyli w spotkaniu  z autorką książek dla dzieci zorganizowanym przez Bibliotekę  Publiczną im. T. Biernata. Pani Melania Kapelusz zadebiutowała w 2006 r. dwutomowym cyklem książek pt. „Kinga  i co z niej wyrośnie” oraz „Kinga i jak ją rozgryźć”, które opowiadają o przygodach sympatycznej sześcioletniej dziewczynki z charakterem i wybujałą wyobraźnią. Autorka współpracuje z magazynem „Świerszczyk”, w którym tworzy pamiętnik tytułowego bohatera.

Podczas spotkania pisarka przeczytała fragmenty swojej książki ,,Mitologia. Przygody słowiańskich bogów’’. Pod koniec dzieci miały możliwość zadawania pytań, a po spotkaniu mogły porozmawiać z autorką, kupić jej książki z dedykacją oraz zdobyć autografy.

Spotkanie z pisarką bardzo zainteresowało uczniów i zachęciło do lektury jej książek .

Paulina Ptak