Ślubowanie Szkolna

Ślubowanie pierwszoklasistów z budynku przy ul. Szkolnej

15 października 2018 r. był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 3 w Niepołomicach. Uczniowie trzech klas przez kilka tygodni pod okiem swoich wychowawczyń przygotowywali się do ślubowania.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik Króla Kazimierza Wielkiego. Tam delegaci poszczególnych klas wraz z Dyrekcją złożyli wiązankę kwiatów.
W szkole na pierwszaków czekali rodzice, zaproszeni goście, dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne w pięknie na tę okoliczność przygotowanej sali gimnastycznej. Podczas części artystycznej nasi najmłodsi podopieczni udowodnili, że wspaniale recytują, śpiewają, dużo  wiedzą o Polsce i są już gotowi, by złożyć ślubowanie i uzyskać miano pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.
Uroczystość prowadzili uczniowie klas gimnazjalnych, wspaniale wcielając się w swoje role.
Pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły dokonała Pani Dyrektor Alina Jachimczak. Każde z dzieci otrzymało dyplom oraz swój pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną. Starsi uczniowie z klas gimnazjalnych wręczyli swoim młodszym kolegom upominki.
Po zakończeniu części oficjalnej na pierwszoklasistów czekał w klasach, przygotowany przez rodziców, słodki poczęstunek.
Ten świąteczny dzień zakończył się wspólną zabawą, którą poprowadzili uczniowie z klas gimnazjalnych.

Wychowawcy klas pierwszych dziękują Paniom:

Krystynie Michalskiej – opiekunowi Fredrowskiego Teatru Szkolnego, Joannie Kopczyńskiej – Kopeć, Beacie Franczyk- Kestranek za okazaną pomoc w przygotowaniu uroczystości.

oraz uczniom:

z klasy III e – Magdalenie Budkiewicz, Małgorzacie Cieślak, Christine Korabik, Vanessie Bednorz, Magdalenie Kowalskiej, Emilii Krzemień, Ewie Kozub,

z klasy III g – Wiktorii Śledź, Nikoli Skalskiej, Natalii Kukułce,

z klasy III b –  Izabeli Kokoszce, Bartoszowi Kiełbani, Stanisławowi Kopeć

za uświetnienie uroczystości wspaniałym występem, prowadzenie zabawy oraz obsługę techniczną sprzętu.

Izabela Witek