Michał szachista

Eliminacje Międzywojewódzkie do Mistrzostw Polski w szachach

Od 29 września do 7 października w Bartkowej-Posadowej odbywały się Eliminacje Międzywojewódzkie do Mistrzostw Polski w szachach na 2019 rok. Brało w nich udział dwóch naszych uczniów: Michał Glaz oraz Karol Kozak. Obaj zagrali w grupie chłopców do lat 9. Bardzo dobry wynik uzyskał Michał, który został sklasyfikowany na 5 miejscu z wynikiem 5 punktów. Pozwoli mu to na zagranie w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 10, które odbędą się w marcu w Szklarskiej Porębie. Karol zajął 9 miejsce i w dalszym ciągu ma szansę powalczyć o awans podczas Półfinałów Mistrzostw Polski w Szczyrku.
Obaj chłopcy wkładają dużo pracy w szachowe osiągnięcia. W ubiegłym roku szkolnym byli najczęściej grającymi w turniejach szachowych zawodnikami klubu UKS “Goniec Staniątki”. Życzymy im powodzenia w kolejnych startach. Zachęcamy też pozostałych uczestników zajęć szachowych w naszej szkole, aby częściej startowali w zawodach bo to przekłada się na sukcesy.