Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu maluchy

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 

Galeria

W naszej szkole 17 września  w ramach akcji Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Drogowego,  dla uczniów klas I-III odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Policjantów z komisariatu w Niepołomicach. Następnie dzieci w kamizelkach odblaskowych i kaskach, pod baczną opieką Policjantów, przejechały na swoich rowerach ulicami naszego miasta. Dzwoniąc dzwonkami przy rowerach zwracały uwagę mieszkańców naszego miasta. Przechodnie zatrzymywali się, patrzyli z podziwem na peleton uczniów uświadamiając sobie, że zastąpienie samochodu, np. rowerem, oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej. Stanowi szansę na poprawę jakości życia mieszkańców.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu obchodzonego pod hasłem “Multimodalność – przesiadaj się i jedź” uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w konkursie plastycznym promującym zrównoważone wybory transportowe.

Galeria