Energylandia

Szalony Dzień Dziecka klas 6d i 6f

Dnia 8 czerwca 2018 roku klasy 6d i 6f ze Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach wraz z wychowawcami obchodzili Międzynarodowy Dzień Dziecka, którego oficjalna data przypadała tydzień wcześniej. Niemniej jednak warto było czekać, gdyż obchody powyższego święta odbyły się w największym, mieszczącym się na przeszło dwudziestu sześciu hektarach, parku rozrywki w Polsce – Energylandii.

Znajdująca się w sercu Zatoru kraina roller coasterów, zjeżdżalni  i innych atrakcji przeznaczonych dla osób z każdej grupy wiekowej, oferowała między innymi możliwość podziwiania pięknego krajobrazu parku z wysokości ponad czterdziestu metrów, a także oglądanie zapierających dech w piersi pokazów, również natury ekstremalnej. Przez blisko siedem godzin młodzież szkoły podstawowej miała okazję w pełni cieszyć się dobrą zabawą oferowaną przez park w czterech strefach rozrywki. W miejscu takim jak Energylandia każdy znalazł coś dla siebie, o czym świadczył szeroki uśmiech na twarzach uczestników. Pytani o ocenę parku w dziesięciopunktowej skali wszyscy zgodnie wskazywali ostatnią z liczb, a przypieczętowaniem sukcesu była cisza w autobusie podczas powrotu do domu, świadcząca o w pełni wykorzystanej energii. Dzięki pełnemu słońcu niemal ciągle towarzyszącemu zabawie w parku młodzież mogła poczuć klimat zbliżających się wielkimi krokami, długo wyczekiwanych wakacji.

Pomimo że dla wielu z uczestników nie był to pierwszy wypad do Energylandii, tuż po wyjściu wszyscy zgodnie zaproponowali ponowne uczczenie przyszłorocznego Dnia Dziecka na jej terenie. Widząc radość na twarzach swoich uczniów, wciąż spragnionych wrażeń, wychowawcy już planują kolejne wyjazdy, choć, jak sami twierdzą, trudno będzie dorównać temu, co oferował  Największy Park Rozrywki w Polsce.

Julia Buczek