Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

12 kwietnia naszą szkołę odwiedzili Ratownicy Medyczni. Celem zajęć było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy. Na początku Ratownik Medyczny pokazał jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Uczniowie na chwile mogli poczuć się  „małymi ratownikami medycznymi” w koszulkach ratowniczych dzieci wykonywały  resuscytacje misiom pluszowym oraz  na fantomie szkoleniowym. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Uczniowie poznali numery telefonów ratunkowych oraz dowiedzieli się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką.

Dzięki cennej lekcji uczniowie klasy II a,  przyswoili wiele przydatnych informacji, które być może w przyszłości przyczynią się do uratowania komuś życia.

Asystent Patrycja Leszko