Radosna Niepodległość

8 listopada w budynku szkoły przy ul. Szkolnej, wspólnie z naszymi starszymi kolegami i koleżankami z Gimnazjum, świętowaliśmy kolejną już rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jest nam bardzo miło, ponieważ zostaliśmy zaproszeni do wspólnego śpiewu patriotycznych pieśni. Była to Ósma Gimnazjalna Lekcja Śpiewania.

Uroczystej akademii towarzyszył chór gimnazjalny, który nadawał odpowiednią tonację oraz linie melodyczną. Mogliśmy wysłuchać m.in. takich pieśni jak: „Legiony” , „Pierwsza Kadrowa”, „Piechota”, „Warszawianka” i wiele innych. Wystąpili również uczniowie klasy 2c z piosenką „Przybyli ułani pod okienko”. Śpiew niósł się radosnym echem po całej sali.

Dla wszystkich uczniów spotkanie było przypomnieniem historii naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z tą, tak ważną, rocznicą.

Beata Książek

Beata Grodowska