Sandomierz klasy 6

“Kto wyczarował to miasto…?”

Wędrując śladami Patrona naszej szkoły, Króla Kazimierza Wielkiego, uczniowie klas 6c i 6e wraz z wychowawczyniami: Agnieszką Raszpundą i Marzeną Święch, dotarli do magicznego Sandomierza. Malownicze uliczki, urokliwe kamienice, majestatyczna katedra, zamek, trasa podziemna oraz panorama miasta widziana z Bramy Opatowskiej zachwyciły uczestników wycieczki. Tu historia miesza się ze współczesnością… a jesienne barwy dodały miastu osobliwego czaru. Z zainteresowaniem przemierzyliśmy trasę serialowego Ojca Mateusza. Zwiedziliśmy też zamek Krzyżtopór w Ujeździe. To pełne magii i tajemniczości ruiny zagubione wśród pól ziemi opatowskiej, z dała od głównych dróg i szlaków.  Do Niepołomic wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Marzena Święch

i Agnieszka Raszpunda