Spotkanie z Policją

Spotkanie pierwszaków z Policją.

21 września 2017 roku uczniowie klasy 1d i 1e spotkali się z przedstawicielami Policji w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Pogoda tego dnia niestety nie sprzyjała, aby przeprowadzić praktyczne pokazy jazdy na rowerze. Pierwszaki w sali gimnastycznej wysłuchały najważniejszych przepisów dotyczących pieszych i rowerzystów na drodze. Poznały najważniejsze znaki informujące o przejściu dla pieszych i te, które powinien znać każdy rowerzysta. Doskonale poradziły sobie za znajomością wyposażenia roweru i jego kierowcy, właściwie reagowały w trakcie zabawy na sygnalizacje świetlną i poprawnie wskazywały  gestem skręt roweru w prawą i lewą stronę. Większość  uczniów świetnie pamięta numery telefonów alarmowych i wie kiedy należy ich używać.  Nie zabrakło pytań ze strony pierwszaków do policjantów, którzy bardzo cierpliwie i wyczerpująco wyjaśniali wszelkie wątpliwości. Być może rosną nowe kadry dla naszej policji, bo szczególnie chłopcy żywo interesowali się pracą policjantów i wyposażeniem przy umundurowaniu.

Akcja ma na celu promowanie ekologicznych form transportu min.  jazdę na rowerze czy komunikacją miejską . Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowe ulotki z cennymi radami – jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

mgr Teresa Świętek – wych. kl.1e