Zawody szachowe

Zawody Szachowe

22 września w Staniątkach  odbyły się zawody szachowe  przeznaczone dla dzieci urodzonych w roku 2009 i młodszych. Dziewczęta i chłopcy grali w osobnych grupach. W grupie chłopców zwyciężył reprezentant naszej szkoły – Michał Glaz.  Na trzecim miejscu uplasował się Karol Kozak –  również uczeń SP Niepołomice. Imponujące 7. miejsce zajął Michał Martemianow.

W zawodach startowało 44 zawodników, w tym siedmiu reprezentantów szkoły. Wśród dziewcząt najlepsze z naszej ekipy 14. miejsce osiągnęła Aleksandra Synowska.

W sobotę odbywały się zawody szachowe przeznaczone dla dzieci, które jeszcze nie mają kategorii szachowych. Tutaj również startowali reprezentanci szkoły. Najlepszy wynik uzyskał Filip Penar, zajmując 2. miejsce. Tuż za Filipem na 5. miejscu uplasował się Michał Martemianow (obaj chłopcy to uczniowie klas pierwszych). W pierwszej dziesiątce znalazła się także Lena Rogowska (uczennica klasy zerowej), która zajęła 9. miejsce. Lenka była także trzecia w klasyfikacji dziewcząt. Cała trójka zdobyła V kategorii szachowych.

 

Dwudniowe zawody sobotnio-niedzielne były rozgrywane przez dzieci posiadające III i IV kategorie szachowe. Duży sukces odnieśli: Piotr Wnuk (3. miejsce) i Michał Glaz (4.miejsce). Karol Kozak uplasował się na 14. miejscu.

 

Od 29 września do 6 października trzech reprezentantów naszej szkoły będzie walczyło o awans do finału Mistrzostw Polski Juniorów w szachach w Eliminacjach Międzywojewódzkich Juniorów do lat 9. Są to: Piotr Wnuk, Michał Glaz oraz Karol Kozak.

 

Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

 

 

Kinga Siwek