Wycieczka klasy IIIc i IIId do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Wycieczka klasy IIIc i IIId

do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

W cyklu „poznajemy ciekawe zawody” jeden z rodziców zaprosił nas do swojego zakładu pracy za co mu bardzo dziękujemy. 20 września 2017 roku klasy IIIc i IIId wybrały się na wycieczkę do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Głównym jej celem było zapoznanie uczniów z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Przewodnikiem każdej grupy była bardzo miła Pani Policjantka, która oprowadzała nas po wydziałach :

1. Wydział Ruchu Drogowego – pogadanka o bezpieczeństwie na drodze, odblaski w ruchu drogowym.
  2. Oddział Prewencji Policji – prelekcja o tym czym się zajmują i pokaz broni oraz umundurowania.
  3. Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji – omówienie pracy, pokaz specjalistycznej broni.
  4. Zaprezentowanie psów policyjnych.

Widzieliśmy sprzęt, który policjanci wykorzystują do swojej pracy: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną i inne. W czasie spotkania pan policjant przypomniał nam numer alarmowy na policję 997 i 112. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał uczniom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych, a także używania kasków podczas jazdy na rowerze. Dużą atrakcją była prezentacja sprzętu uzbrojenia przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz pokaz i zaprezentowanie robota pirotechnicznego. Zaprezentowały nam się również dwa pieski policyjne, opiekunowie opowiedzieli nam  czym się zajmują i jak wygląda opieka nad nimi. Po zakończonym wykładzie mogliśmy pogłaskać czworonogi. To była naprawdę wyjątkowa wycieczka!!! Wszystkim funkcjonariuszom, którzy przyczynili się do jej organizacji i ciekawego i sprawnego przeprowadzenia serdecznie dziękujemy.

Z komendy pojechaliśmy do Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie w raz z przewodnikiem podziwialiśmy ciekawe samoloty i helikoptery. Dowiedzieliśmy się kiedy powstał pierwszy samolot i jak na przestrzeni lat zmieniała się budowa samolotów.

M.Wróbel, A.Szewczyk