Sukcesy w konkursach

Sukcesy naszych uczniów w konkursach

Miło nam poinformować, iż w Szkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej dla klas 1-3, który odbył się 23.05.2018 r.
I miejsce zajął duet z klasy 3a w składzie Zofia Janeczko i Karina Stępniowska. Komisja przyznała również wyróżnienie solistce Zofii Krechowieckiej z kl. 1c oraz zespołowi z kl. 3b w składzie Vanessa Tybon i Alicja Zychowicz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczennicom, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie i poświęciły czas na przygotowanie swojego wystąpienia. Laureatkom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Komisja w składzie:
Monika Brotoń
Aneta Rożkiewicz
Agata Włodarczyk


Z przyjemnością informuję, że w finale wojewódzkim o tytuł Talentu Małopolski 2018 w formach tanecznych Iga Kiełbowicz z kl. 4b, wraz z zespołem, zdobyła nagrodę główną uzyskując tytuł Talentu Małopolski 2018.
Serdeczne gratulacje!


Szanowni Państwo,
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze uczennice bardzo dobrze zaprezentowały się podczas XV Gminnego Konkursu Języka Angielskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Dominika Kalisz z klasy 7c zdobyła I miejsce, natomiast Zuzanna Adamiec z klasy 7d i Maja Dubis z klasy 7c zdobyły miejsce III.

Gratulujemy !

Nauczyciele języka angielskiego


Dnia 8 maja odbył się szkolny etap Konkursu „Język Angielski Kluczem do Przyszłości”.

Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce: Zuzanna Adamiec kl. 7d (96%)
II miejsce: Dominika Kalisz kl. 7b (95%)
III miejsce: Maja Dubis kl. 7c (94%)

IV miejsce: Patrycja Futyma kl. 7c (93%)
V miejsce: Adam Balcerek kl. 6d (92%)

Zuzanna Adamiec, Dominika Kalisz i Maja Dubis będą reprezentowały naszą szkołę w etapie gminnym konkursu, który odbędzie się 16 maja w Szkole Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie !

Wszystkie prace konkursowe dostępne są do wglądu u organizatorów.

Szkolni Koordynatorzy Konkursu
Aleksandra Buczko i Aneta Rożkiewicz


Dnia 09.05.2018r. odbył się etap gminy Konkursu Matematycznego “Rachmistrz”, którego organizatorem jest nasza szkoła.

Nasi uczniowie zdobyli zaszczytny tytuł “Rachmistrza” na aż trzech poziomach:

Natalia Plichta – RACHMISTRZ kl. 4
Adam Balcerek – RACHMISTRZ kl. 6
Karolina Nitsch – RACHMISTRZ kl. 7

Miejsca drugie i trzecie, a tym samym tytuł V-ce Rachmistrza przypadł w udziale uczniom:

Anna Grzebała – V-CE RACHMISTRZ Kl. 6
Piotr Klimczyk – V-CE RACHMISTRZ Kl. 6
Piotr Połowianiuk – V-CE RACHMISTRZ Kl. 5
Piotr Krechowiecki – V-CE RACHMISTRZ kl. 4

Wszystkim Rachmistrzom i V-ce Rachmistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym!


Miło mi poinformować, że Karol Kozak- uczeń klasy drugiej- startował od 1 do 6 maja w Pucharze Polski chłopców do lat 8, który odbywał się w Poroninie. Karol bardzo dzielnie walczył do samego końca, finalnie uzyskując 12 miejsce w gronie 74 zawodników z całej Polski.


Wywalczył także awans do Mistrzostw Europy w szachach klasycznych zawodników do lat 8.

Kinga Siwek


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX uzyskali najlepsze wyniki.

Wynik BARDZO DOBRY:

Paweł Klimczyk, kl.3e
Zuzanna Ślusarczyk, kl. 6b
Aleksandra Ostromęcka, kl. 7d

Wynik DOBRY:

Piotr Klimczyk, kl.6b
Zuzanna Korcz, kl.5c
Dominika Kalisz, kl.7b

Szczegółowe wyniki wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, są dostępne u nauczycieli języka angielskiego.


Pragnę poinformować, iż w XII Gminnym Konkursie “Cztery Pory Roku Piórem i Pędzlem Malowane” , który organizuje Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej, naszą szkołę będą reprezentować prace literackie uczniów:
Kaliny Malinowskiej z kl. 4f, Macieja Pasternaka z kl. 5b, Natalii Rychtarczyk z kl. 6d oraz Patryka Rogowskiego z kl. 6f.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej w dniu 24 maja 2018. Szczegółowe informacje zostaną podane laureatom i ich opiekunom na kilka dni przed planowaną uroczystością.

Marzena Święch


Konkurs “Omnibus Humanistyczny 2018” odbył się 11 kwietnia 2018. Wzięło w nim udział 60 uczniów z klas II – VII naszej szkoły. Ogółem wystartowało w konkursie 6 342 uczniów z całej Polski.
W intelektualnej rywalizacji wyłoniono 139 laureatów. Zalazł się wśród nich Antoni Siatka, uczeń klasy 6f, który zajął 1. miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas szóstych.
Najlepsze wyniki w konkursie uzyskali:

Klasy drugie
1. Lucja Bochenek kl. 2c czwarte miejsce w województwie
2. Emilia Pustuła kl. 2cpiąte miejsce w województwie
3. Piotr Grochot kl. 2c szóste miejsce w województwie
4. Wojciech Tamowski kl. 2c siódme miejsce w województwie

Klasy trzecie
1. Borys Uchwat kl. 3d piąte miejsce w województwie
2. Tomasz Mardosz – Lisak kl. 3b
3. Michał Kucharski kl. 3c

Klasy czwarte
1. Jeremi Zaśko kl. 4f
2. Karolina Radziszowska kl. 4f
3. Franciszek Siatka kl. 4c

Klasy piąte
1. Łucja Kotara kl. 5b
2. Izabela Michoń kl. 5d
3. Aristella Banza kl. 5b

Klasy szóste
1. Antoni Siatka kl. 6f pierwsze miejsce w województwie
2. Krzysztof Janeczko kl. 6f ex aequo Emilia Grochot kl. 6f
3. Weronika Skowronek kl. 6e ex aequo Anna Grzebała kl. 6f

Klasy siódme
1. Witold Nieć kl. 7b
2. Grzegorz Kozub kl. 7a
3. Natalia Karolczyk kl. 7d

Wymienieni uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy podczas apelu podsumowującego drugie półrocze roku szkolnego 2017 / 2018, natomiast pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy w klasach.
Uzyskany wynik można sprawdzić, wchodząc na stronę: www.jersz.pl, wpisując kod szkoły: K3043.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluje udziału w intelektualnej, humanistycznej rywalizacji i życzę dalszych sukcesów.

Marzena Święch
Szkolny koordynator konkursu


W dniu 27 kwietnia odbyły się przesłuchania w ramach XI Szkolnego Festiwalu Kolorowe Piosenki.

Laureatami w kategorii solistów zostali:

I miejsce: Nadia Żurawska oraz Amelia Fudali
II miejsce: Krzysztof Janeczko oraz Wiktoria Depta
III miejsce: Zuzanna Ślusarczyk oraz Emilia Palmowska
Wyróżnieni: Magdalena Limanówka oraz Aleksandra Komajda

Laureatami w kategorii zespołów zostali:

I miejsce: Dominika Krysiak, Julia Walentynowicz, Nikola Walentynowicz

II miejsce: Gabriela Kiełbania, Dominika Krysiak, Magdalena Ozga, Emilia Pikulska, Julia Walentynowicz

III miejsce: Emilia Kołodziej i Natalia Wojtas

Wyróżnieni: Chór klasy 6F

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.


Z przyjemnością informuję, że uczennica klasy 5a Kaja Sowa zdobyła I miejsce (kategoria wiekowa 10-13)w Gminnym Konkursie Fotograficznym “Niepołomice widziane oczami dziecka” przebiegającym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice, organizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową im. Lady Sue Ryder.

Rozdanie nagród oraz wystawa wszystkich nadesłanych fotografii nastąpi 28 maja 2018 w Laboratorium Aktywności Społecznej podczas promocji przewodnika po Niepołomicach dla dzieci.

Serdeczne gratulacje!

Aleksandra Buczko


Z radością informuję, że Amelia Fudali, uczennica klasy 5b, w VIII Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych wyśpiewała II miejsce. Szczególne gratulacje dla Amelki, ponieważ wszyscy wykonawcy (soliści i chóry) byli oceniani jedynie z podziałem na kategorie wiekowe (kl. I – III, oraz IV – VII).
Anna Borejczuk – Kupczyk


Szanowni Państwo, chciałam poinformować o zajęciu III miejsca w Powiatowych Zawodach Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego, przez Marię Dudziak, Martynę Hytroś, Aleksandrę Komajdę i Natalię Stanecką z klasy VId. Gratuluję,

Aneta Gryglak.


Miło mi poinformować, że w XV Gminnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w Szkole Podstawowej w Podłężu Witold Nieć (7b) zajął 2 miejsce, a Kacper Piwosz zdobył wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!.

Aleksandra Buczko


Miło mi poinformować, że połowa nagród przyznanych w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Podgrabiu, przypadła naszym Uczniom.

W kategorii klas III – IV

I miejsce zdobył Dawid Mucha z kl. 3b, a wyróżniona została Julia Fijołek z kl. 4b.

W kategorii V – VII

I miejsce przypadło Krzysztofowi Janeczko.
II miejsce otrzymała Emilia Grochot.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy.

mgr Marzena Górka


Z przyjemnością informuję o sukcesach Igi Kiełbowicz z klasy 4b.

W Cracow Open Dance Championships -Salt City Dance Festival 2018 w kategorii profesjonalistów w tańcu nowoczesnym do lat 11, Iga w solówce zajęła 1 miejsce, w grupie 1 miejsce, w formacji 1 miejsce i tym samym zdobyła 3 złote medale.
Gratulacje!!!

Anna Borejczuk- Kupczyk


Pragnę poinformować, że w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym “Duch Święty i Jego dary” laureatem została Julia Pyzik z klasy 4.A wśród wyróżnionych znalazł się Jan Mardosz-Lisak z klasy 3.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

mgr Jadwiga Guzik


Mamy zaszczyt ogłosić, iż uczennice naszej szkoły wykazały się ogromną biologiczną wiedzą i podczas I Gminnego Konkursu “Ciało człowieka bez tajemnic” zajęły:
I miejsce – Izabela Karasińska
II miejsce – Karolina Nitsch
III miejsce – Dominika Kalisz i Izabela Litwin
Gratulujemy!!!

Organizatorzy:
mgr Monika Brotoń
mgr Agnieszka Puła


Z ogromną radością pragnę poinformować, że siódmoklasiści z naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Galileo 2018.

10 miejsce na 652 uczestników zajął Grzegorz Kozub zyskując tytuł laureata.

Wyróżnienie otrzymują: Karolina Nitch – miejsce 12

i Witold Nieć – miejsce 15.

Pozostali uczestnicy również się spisali – nikt nie zszedł poniżej miejsca 36. Gratuluję sukcesów i życzę powodzenia w kolejnych konkursach!

mgr Anna Buczek


Do etapu gminnego V Konkursu “Potyczki z językiem polskim” zakwalifikowali się z klas szóstych uczniowie:

1. Oliwia Stachura kl. 6d
2. Emilia Grochot kl. 6f
3. Natalia Rychtarczyk kl. 6d
4. Zuzanna Ślusarczyk kl. 6b

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w “potyczkach z językiem polskim”. Etap gminny odbędzie się w naszej szkole w dniu 25 kwietnia 2018 r. o godz.10.45.

W imieniu organizatorów konkursu
mgr Katarzyna Kołodziej


Pragnę poinformować, że uczeń naszej szkoły
Tomasz Mardosz-Lisak z kl. 3b zajął III miejsce w Rejonowym Konkursie Poezji Religijnej, który odbył się 6 kwietnia br. w Libiążu. W imieniu zespołu katechetów składam serdeczne gratulacje i życzę dalszych sukcesów.

s. Marta Muskus


Do etapu gminnego V Konkursu “Potyczki z językiem polskim” zakwalifikowali się uczniowie:

Klasy czwarte
1. Kacper Bankiewicz kl. 4c
2. Amelia Czopek kl. 4b
3. Oliwia Francuz kl. 4c
4. Dominik Skowron kl. 4c

Klasy piąte
1. Natalia Wojtas kl. 5b
2. Maja Czyż kl. 5d
3. Amelia Fudali kl. 5b
4. Piotr Nawrocki kl. 5d

Klasy siódme
1. Dominika Kalisz kl. 7b
2. Witold Nieć kl. 7b
3. Kacper Śmiertka kl. 7a
4.Patrycja Futyma kl. 7c

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w “potyczkach z językiem polskim”. Etap gminny odbędzie się w naszej szkole w dniu 25 kwietnia 2018 r. o godz.10.45.

W imieniu organizatorów konkursu
mgr Marzena Święch


Z ogromną radością pragnę poinformować, iż znakomity wynik osiągnęły dwie uczennice naszej szkoły w etapie wojewódzkim Kuratoryjnego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego (olimpiada z języka polskiego) dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017 / 2018.
Emilia Grochot z klasy 6f uzyskała zaszczytny tytuł laureata tegoż konkursu, a Weronika Skowronek z klasy 6e zdobyła tytuł finalisty.

Gratuluję Emilce oraz Weronice
i życzę dalszych sukcesów.
mgr Marzena Święch
opiekun naukowy i szkolny koordynator konkursu


Z wielką satysfakcją pragnę poinformować , iż uczennica klasy 7C Karolina Nitsch zdobyła zaszczytny tytuł LAUREATA Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Uroczyste zakończenie z wręczeniem dyplomów i nagród nastąpi 18 kwietnia w Krakowie.
Serdeczne gratulacje dla Karoliny z życzeniami dalszych sukcesów.

Opiekun i koordynator konkursu
mgr Barbara Stachaczyk


W dniu 10 kwietnia 2018 r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii.
Podczas etapu gminnego naszą szkołę będą reprezentować następujące osoby:

Witold Nieć (7B) – 105,5 /160 pkt.
Piotr Ząbkiewicz (6B) – 105 / 160 pkt.
Kacper Piwosz (7B) – 95/ 160 pkt.

Serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zwycięzcom gratuluje i zapraszam do etapu gminnego, który odbędzie się 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Podłężu.

Wszystkie pracę oraz wyniki pozostałych uczestników będą dostępne w sali 203.

Organizator szkolnego etapu konkursu:
mgr Angelika Walasik


W dniu 22 marca 2018 r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Ortograficznego.
Podczas etapu gminnego naszą szkołę będą reprezentować osoby, które uzyskały najwyższe wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W klasach 3-4:
Julia Fijołek kl. 4b – 43,5 pkt.
Dawid Mucha kl. 3b – 42 pkt.
Natalia Plichta kl. 4a – 41,5 pkt.
Piotr Chyra kl. 3c – 40 pkt.
W klasach 5-7:
Krzysztof Janeczko kl. 6f – 78 pkt.
Emilia Grochot kl.6f – 76,5 pkt.
Weronika Skowronek kl.6e – 76 pkt.
Oliwia Stachura kl.6d – 75 pkt.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do etapu gminnego, który odbędzie się 23 kwietnia w Szkole Podstawowej im. W. Puchalskiego w Niepołomicach – Podgrabiu.Organizatorzy szkolnego etapu konkursu:
mgr Marzena Górka
mgr Renata Kołodziej

W dniu 21 marca 2018 r. odbył się szkolny etap XVI Gminnego Turnieju Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 49 uczniów z klas 4-7.

Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce: Zuzanna Ślusarczyk 6b, Amelia Fudali 5b, Norbert Kołodziejczyk 7a

II miejsce: Krzysztof Janeczko 6f, Antoni Siatka 6f

III miejsce: Karol Szkutnik 5a, Maja Grabowska 6f, Wiktoria Depta 7d

Wyróżnienia:
Zofia Niwińska 4c
Izabela Michoń 5d
Maja Paprocka 6a
Emilia Palmowska 6a
Jeremi Zaśko 4f
Hanna Grusznis 4d

Podczas etapu gminnego, który odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Niepołomicach, naszą szkołę będą reprezentować osoby, które zdobyły pierwsze miejsce. Są to:Zuzanna Ślusarczyk 6b, Amelia Fudali 5b, Norbert Kołodziejczyk 7a

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

Komisja w składzie:
mgr Izabela Jasińska
mgr Joanna Jasińska-Bień


12 marca 2018 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego w Krakowie.

W kategorii język angielski-szkoły gimnazjalne i klasy siódme szkół podstawowych wystąpiło ponad czterdziestu uczestników z województwa małopolskiego. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze. Aleksandra Ostromęcka z kl. 7d zajęła II miejsce, a Nadia Żurawska, także z kl. 7d, otrzymała wyróżnienie.

Cieszymy się z sukcesów Oli i Nadii i serdecznie im gratulujemy.

mgr Monika Brotoń
mgr Magdalena Pudo


Miło mi poinformować, iż uczennice Weronika Skowronek z klasy 6e oraz Emilia Grochot z klasy 6f zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017 / 2018 , który odbędzie się w dniu 19 marca 2018 r. i będą rywalizować o uzyskanie tytułów finalisty lub laureata tegoż konkursu.
Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun naukowy i koordynator konkursu
mgr Marzena Święch


W ogólnopolskim Konkursie “Alfik Humanistyczny 2017” wzięło udział 80 uczniów z klas II – VII.
Najlepsze wyniki w naszej szkole osiągnęli:
1. Julia Fijołek kl. 4b – czwarte miejsce w województwie w kategorii klas czwartych.
Anna Grzebała z kl. 6f i Piotr Klimczyk z kl. 6b – czwarte miejsce ex aequo w kategorii klas szóstych.
2. Karolina Nitsch z kl. 7c – piąte miejsce w województwie w kategorii klas siódmych.

 


Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że wszyscy nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się podczas XIV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji w Języku Angielskim, który odbył się 30.01.2018 r. w SP w Staniątkach.

W kategorii klas I-III uczeń klasy 3e Paweł Klimczyk zajął II miejsce, a Zuzanna Suder z kl. 1a otrzymała wyróżnienie.

Gminny Konkurs w kategorii klas IV-V wygrała Amelia Fudali z kl. 5b, a Aristella Banza z kl. 5b otrzymała wyróżnienie.

II miejsce w gminie w kategorii klas VI-VII zajęły Zuzanna Ślusarczyk z kl. 6b oraz Aleksandra Ostromęcka z kl. 7d.

Serdecznie gratulujemy!

Koordynatorzy szkolnego etapu konkursu
mgr Aleksandra Buczko i mgr Anna Wójcik-Skowronek


Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jan Marzec z kl.4e zdobył wyróżnienie w konkursie językowo-inżynierskim BRICKS, BRICKS – MY PASSION zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Kłaju.

Uczestnicy mieli za zadanie zbudować dowolną budowlę z klocków i opisać ją w języku angielskim.

Serdecznie gratulujemy!


Z radością pragnę poinformować, iż sześć uczennic z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych przez Komisję Rejonową, po dokonaniu weryfikacji prac, do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego (olimpiada z języka polskiego). Należało uzyskać co najmniej 45 pkt na możliwych 60.
1. Weronika Skowronek kl. 6e 54 pkt/ 90%
Patrycja Futyma kl. 7c 54 pkt/ 90%
2. Karolina Nitsch kl. 7c 53 pkt/ 88 %
3. Emilia Grochot kl. 6f 50 pkt/ 83 %
4. Oliwia Stachura kl. 6d 46 pkt/ 76 %
5. Anna Grzebała kl. 6f 45 pkt/ 75 %

Etap rejonowy odbędzie się w dniu 23 stycznia 2017 r. Gratulujemy uczennicom i życzymy sukcesów w dalszych humanistycznych zmaganiach.
Szkolny koordynator konkursu i opiekun naukowy
mgr Marzena Święch

 

 


iło nam poinformować, że wszystkie nasze uczennice bardzo dobrze zaprezentowały się podczas IV Gminnego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim, który odbył się 11 grudnia 2017 r. w SP im. Włodzimierza Puchalskiego w Niepołomicach-Podgrabiu.
W kategorii klas IV-V Amelia Fudali z kl. 5b zajęła III miejsce, a Zuzanna Korcz z kl. 5c otrzymała wyróżnienie.

I miejsce w gminie w kategorii klas VI-VII zajęła Aleksandra Ostromęcka z kl. 7d.

Serdecznie gratulujemy!

Koordynatorzy szkolnego etapu konkursu
mgr Aneta Rożkiewicz i mgr Magdalena Pudo

 


W dniu 01 grudnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim. W konkursie udział wzięło dwudziestu uczestników.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

W kategorii klas IV-V

I miejsce – Amelia Fudali
II miejsce – Zuzanna Korcz
III miejsce – Wojciech Ligęza

Wyróżnienie otrzymali: Martyna Suchan i Jan Marzec

W kategorii klas VI-VII

I miejsce – Aleksandra Ostromęcka
II miejsce – Zuzanna Ślusarczyk
III miejsce – Weronika Skowronek i Wiktoria Depta

Wyróżnienie otrzymali: Emilia Kopeć i Piotr Ząbkiewicz

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Uczniowie zainteresowani szczegółową oceną, proszeni są o zgłoszenie się do Komisji konkursu, do końca tego tygodnia.

Następujące osoby będą reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbędzie się 11 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego w Niepołomicach-Podgrabiu: Amelia Fudali, Zuzanna Korcz, Aleksandra Ostromęcka i Zuzanna Ślusarczyk.

Komisja konkursu:
mgr Aneta Rożkiewicz
mgr Magdalena Pudo

 

 


WIELKI SUKCES!

 

galeria

25 stycznia odbyły się przesłuchania w ramach XII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W zmaganiach brali udział uczniowie z dziewięciu szkół naszej gminy oraz po raz pierwszy wystąpił gościnnie chór SP z Węgrzc Wielkich.

Wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie:  Szczepan Tesarowicz, Artur Michalski i Tomasz Poręba.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych:

I miejsce w kategorii zespoły młodsze zajął duet: Maja Dudek i Zosia Janeczko

III miejsce w kategorii solista klas IV – VII zajęła Amelia Fudali

II miejsce w kategorii kolędy świata zajęła Anastazja Avramenko

I miejsce w kategorii solista klas gimnazjalnych zajął Mateusz Kosela

III miejsce w kategorii solista klas gimnazjalnych zajęła Wiktoria Czop

Wyróżnienie w kategorii solista klas gimnazjalnych zajęła Karolina Brożek

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy trzymającym (w wolnych chwilach) kciuki.

Opiekunowie:

mgr Anna Borejczuk – Kupczyk

mgr Izabela Jasińska

mgr Joanna Kopczyńska – Kopeć

mgr Łukasz Rusek


Wyniki 

X  Szkolnego  Konkursu  Kolęd i Pastorałek

dla klas IV – VII, który odbył się 12.01.2018 r.

fotoreportaż

W konkursie wzięło udział 27 solistów  i 14 zespołów.

Jury w składzie: mgr Anna Borejczuk – Kupczyk, ks. Paweł Klimczak i mgr Łukasz Rusek, wyłoniło zwycięzców.

Laureatami zostali:

w kategorii solistów:

I miejsce :         Amelia Fudali – kl. V b

II miejsce :       Anastasiya Avramenko – kl. VI e

III miejsce :     Oliwia Stachura  – kl. VI d

Wyróżnienie:   Magdalena Ozga – kl. VI c

Wojciech Ligęza – kl. IV e

Maria Pytel – kl. IV e

Emilia Kołodziej – kl. V b

                           Emilia Palmowska – kl. VI a

w kategorii zespołów:

I miejsce:     zespół z kl. VI c:

Gabriela Kiełbania, Dominika Krysiak, Emilia Pikulska,

Magdalena Ozga, Julia Walentynowicz

II miejsce :   zespół z kl. VII b:

Dominika Kalisz, Aleksandra Michalik,

Emilia Sowińska, Gabriela Strojek

III miejsce :  zespół z kl. IV e:

Pola Kwietniowska i Zofia Nicia

Wyróżnienia:  zespół wokalno-instrumentalny z kl. 6 b:

Piotr Klimczyk, Kacper Wierzban i Piotr Ząbkiewicz

zespół wokalno-instrumentalny z kl. 6 d:

 Magdalena Głąb, Martyna Hytroś, Natalia Rychtarczyk,

Martyna Serwin i Natalia Stanecka       

Gratulacje!!!


ADVENTSKALENDER 2017

I GMINNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY  NA

NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY

„MÓJ KALENDARZ ADWENTOWY”

 

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Niepołomicach oraz Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu po raz pierwszy zorganizowały konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy dla uczniów klas VII, którzy rozpoczynają przygodę
z językiem niemieckim.

W Niemczech tradycja odliczania dni do Bożego Narodzenia ma już długą tradycję. W Polsce kalendarze adwentowe, które właśnie do tego służą, cieszą się coraz większą popularnością.

Kalendarz adwentowy musi się składać z  24 „okienek” zawierających drobne niespodzianki, a w przypadku naszego konkursu zawierających też słówka niemieckie związane z tradycjami bożonarodzeniowymi. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko! Tradycyjne kalendarze przygotowuje się samodzielnie, wg własnych pomysłów, w gronie rodzinnym.

Pomysłowość i wykonanie prac zachwyciły Jury. Ostatecznie nagrodzono
i wyróżniono 8 prac.

Im – Sylwia Radwańska SP Staniątki

II m – Jakub Śmietana SP Podłęże

III m –  Paweł Modzelewski SP Wola Zabierzowska oraz Mikołaj Ekiert SP Podłęże

Wyróżnienia:

Dominika Kalisz SP Niepołomice, Inga Krzyżanowska SP Niepołomice-Jazy, Natalia Biegun SP Podłęże, Filip Augustynek SP Zagórze

Wystawę kalendarzy, dzięki uprzejmości pani dyrektor Joanny Lebiest, zorganizowano w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok.
Organizatorki i pomysłodawczynie konkursu –  Anna Kracik oraz Anna Marzec


 V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

“Po polsku o historii”

10 października 2017r. odbyły się eliminacje szkolne V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego “Po polsku o historii”. Wzięło w nich udział 44 uczniów z klas 4-7. Po sprawdzeniu dyktand komisja konkursowa przesłała 27 prac uczniów, którzy uzyskali minimum 70% punktów (na 100%) możliwych do realizacji, w celu weryfikacji przez Komisję Wojewódzką w Krakowie.

W czwartek 2 listopada 2017 roku na stronach internetowych Organizatorów Konkursu zostanie

opublikowana lista uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. Może w nim wziąć udział nie więcej niż 70 uczniów szkół podstawowych. Jednocześnie zostanie podany adres i program etapu wojewódzkiego          w Krakowie. Zaplanowano go na wtorek 7 listopada 2017 roku. Ma on formę tradycyjnego dyktanda.

Do weryfikacji przez Komisję Wojewódzką zostały przesłane prace następujących Uczniów naszej szkoły:

  1. Krzysztof Janeczko, kl. 6f – 92,5%
  2. Emilia Grochot, kl. 6f – 89%
  3. Oliwia Stachura, kl. 6d – 86%
  4. Izabela Karasińska, kl. 7c – 85,5%
  5. Dominika Kalisz, kl. 7b – 85%
  6. Kacper Piwosz, kl. 7b – 84%

Maja Dubis, kl. 7c – 84%

Aleksandra Szeleś, kl. 6b – 84%

  1. Wiktoria Depta, kl. 7d – 83,5%

Paulina Biernat, kl. 7b – 83,5%

  1. Emilia Palmowska, kl. 6a – 82,5%
  2. Adam Balcerek, kl. 6d – 80,5%
  3. Natalia Stanecka, kl. 6d – 78,5%

Kinga Sendorek, kl. 6a – 78,5%

  1. Olga Szewczyk, kl. 7d – 77,5%
  2. Antoni Siatka, kl. 6f – 77%
  3. Patrycja Czuma, kl. 7b – 76%
  4. Marta Szulc, kl. 6c – 74%

Greta Lesiak, kl. 6b – 74%

  1. Martyna Franczak, kl. 7a – 73%
  2. Piotr Klimczyk, kl. 6b – 72,5%

Pola Pawłowska, kl. 6d – 72,5%

  1. Arianna Banza, kl. 6a – 72%
  2. Maria Wierzba, kl. 7b – 71,5%
  3. Nikola Grzęda, kl. 6f – 70,5%

Julia Fijołek, kl. 4b – 70,5%

  1. Witold Niwiński, kl. 6f – 70%

Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki, aby jak najwięcej osób zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego.

Koordynator konkursu

mgr Agnieszka Raszpunda