Sukcesy w konkursach

Sukcesy naszych uczniów w konkursach

ADVENTSKALENDER 2017

I GMINNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY  NA

NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY

„MÓJ KALENDARZ ADWENTOWY”

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Niepołomicach oraz Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu po raz pierwszy zorganizowały konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy dla uczniów klas VII, którzy rozpoczynają przygodę
z językiem niemieckim.

W Niemczech tradycja odliczania dni do Bożego Narodzenia ma już długą tradycję. W Polsce kalendarze adwentowe, które właśnie do tego służą, cieszą się coraz większą popularnością.

Kalendarz adwentowy musi się składać z  24 „okienek” zawierających drobne niespodzianki, a w przypadku naszego konkursu zawierających też słówka niemieckie związane z tradycjami bożonarodzeniowymi. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko! Tradycyjne kalendarze przygotowuje się samodzielnie, wg własnych pomysłów, w gronie rodzinnym.

Pomysłowość i wykonanie prac zachwyciły Jury. Ostatecznie nagrodzono
i wyróżniono 8 prac.

Im – Sylwia Radwańska SP Staniątki

II m – Jakub Śmietana SP Podłęże

III m –  Paweł Modzelewski SP Wola Zabierzowska oraz Mikołaj Ekiert SP Podłęże

Wyróżnienia:

Dominika Kalisz SP Niepołomice, Inga Krzyżanowska SP Niepołomice-Jazy, Natalia Biegun SP Podłęże, Filip Augustynek SP Zagórze

Wystawę kalendarzy, dzięki uprzejmości pani dyrektor Joanny Lebiest, zorganizowano w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok.
Organizatorki i pomysłodawczynie konkursu –  Anna Kracik oraz Anna Marzec

V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

“Po polsku o historii”

10 października 2017r. odbyły się eliminacje szkolne V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego “Po polsku o historii”. Wzięło w nich udział 44 uczniów z klas 4-7. Po sprawdzeniu dyktand komisja konkursowa przesłała 27 prac uczniów, którzy uzyskali minimum 70% punktów (na 100%) możliwych do realizacji, w celu weryfikacji przez Komisję Wojewódzką w Krakowie.

W czwartek 2 listopada 2017 roku na stronach internetowych Organizatorów Konkursu zostanie

opublikowana lista uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. Może w nim wziąć udział nie więcej niż 70 uczniów szkół podstawowych. Jednocześnie zostanie podany adres i program etapu wojewódzkiego          w Krakowie. Zaplanowano go na wtorek 7 listopada 2017 roku. Ma on formę tradycyjnego dyktanda.

Do weryfikacji przez Komisję Wojewódzką zostały przesłane prace następujących Uczniów naszej szkoły:

1. Krzysztof Janeczko, kl. 6f – 92,5%

3. Nikola Grzęda, kl. 6f – 70,5%

Julia Fijołek, kl. 4b – 70,5%

1. Witold Niwiński, kl. 6f – 70%

Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki, aby jak najwięcej osób zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego.

Koordynator konkursu

Agnieszka Raszpunda