Sukcesy w konkursach

Gminne zawody szachowe

klas zerowych

galeria

30 maja w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach odbyły się gminne zawody szachowe klas zerowych. W sumie zagrało 38 osób.  Zawody te składały się z dwóch etapów –  3 partie były rozgrywane w grupach szkoleniowych w poszczególnych szkołach,  a kolejne 5 partii dzieci zagrały w Laboratorium Aktywności Społecznej.

W konkurencjach finałowych zagrały 22 osoby. Najlepszym zawodnikiem został Karol Kozak, uzyskując komplet 8 zwycięstw. Karol był klasyfikowany poza konkurencją. Pierwsze miejsce wśród amatorów zajął Szymon Paluch (0c), a Jakub Turchan (0c) był trzeci.

Wśród dziewcząt  drugie miejsce przypadło  Natalii Łagosz (0c). Na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Kisiel (0c). Najlepsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz książki. Każdy wyszedł ze słodkim upominkiem.

31 maja na terenie Gimnazjum w Niepołomicach odbywały się Otwarte Mistrzostwa Gminy Niepołomice, w których udział brali uczniowie naszej szkoły. W pierwszej dziesiątce znaleźli się: Filip Penar (0c) – na 7. m., Wojciech Kopff (0a)- na 8.  i Jakub Turchan (0c)- na 10. Startowało 25 zawodników.

Paulina Ptak


JUBILEUSZ PIERWSZEJ POMOCY

 

galeria

                To już tradycja rozpoczynających się Dni Niepołomic. Jak co roku przyjęliśmy zaproszenie Pana burmistrza Romana Ptaka i lekarza medycyny Zbigniewa Hausera do udziału w Jubileuszowym XX Międzyszkolnym Konkursie Ratowników Sanitarno-Medycznych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Dlatego też 2 czerwca w budynku Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach została przeprowadzona rywalizacja zgłoszonych drużyn ze szkół podstawowych, z terenu gminy. To już dwadzieścia lat jak uczniowie walczą o puchary i nagrody, ale przede wszystkim nabywają wiedzę i umiejętności potrzebne do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.  To właśnie ten cel przyświecał przed laty organizatorom, którzy byli zdecydowanymi prekursorami rozwoju tej formy nabywania umiejętności ratowniczych.

Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów w składzie:

Julia Kaczmarczyk z VI b,

Agnieszka Syguła z VI b,

Seweryn Stempak z VI d.

Młodzi ratownicy musieli się wykazać znajomością teoretyczną i praktyczną w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom różnorodnych wypadków. Drużyny najpierw losowały trzy pytania teoretyczne, a następnie przeprowadzały resuscytację i ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Konkurs został zorganizowany i jak zwykle przebiegał pod fachowym nadzorem lekarza medycyny Zbigniewa Hausera. Po przeprowadzeniu konkursu ustaliła się następująca kolejność wśród startujących szkół:

I miejsce – SP z Niepołomic,

II miejsce – SP z Podgrabia,

III miejsce ex aequo – SP z Zabierzowa Bocheńskiego i SP z Zakrzowa,

IV miejsce – SP z Podłęża.

Wszystkie startujące drużyny otrzymały osobiście gratulacje i nagrody z rąk Pana burmistrza Romana Ptaka i organizatora konkursu, lekarza medycyny Zbigniewa Hausera. Na sam koniec szczerze pogratulowałam i podziękowałam „mojej” drużynie za bezkonkurencyjność, odwagę, determinację i poświęcenie bardzo wielu godzin w ciągu całego roku szkolnego na zdobywanie dodatkowej, ponadprogramowej wiedzy i umiejętności na zajęciach rozwijających.

Aneta Gryglak


 Powiatowy Konkurs Matematyczny

“Rachmistrz”

galeria

Po raz czternasty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny Rachmistrz, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Króla Kazimierza Wielkiego  w Niepołomicach. W rozegranych 31 maja zmaganiach uczestniczyło 45 uczniów, reprezentujących 5 gmin powiatu wielickiego.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Każdą gminę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli zaszczytny tytuł rachmistrza i wicerachmistrza w swoich gminach. Jak zwykle, uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez komisję, składającą się z koordynatorów konkursów gminnych oraz nauczycieli matematyki ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Udział w konkursie był nie tylko edukacyjny, ale spełniał też rolę pozytywnej zabawy i właściwie rozumianego współzawodnictwa.

 

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą matematyczną. W każdej kategori wiekowej, koneczne było rozegranie dogrywek, które wyłoniły zwycięzców. Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy 4

Rachmistrz: Gabriela Gumułka – SP Zręczyce

Wicerachmistrz: Zuzanna Pietracha – SP Gdów oraz Bartosz Trojan – SP nr 3 Wieliczka

Klasa 5

Rachmistrz: Karolina Piekarczyk – SP Biskupice

Wicerachmistrz: Anna Grzebała – SP Niepołomice oraz Bartłomiej Ptasznik – SP Przebieczany

Klasa 6

Rachmistrz: Małgorzata Świętek – SP Kłaj

Wicerachmistrz: Weronika Włodarczyk – SP Bodzanów oraz Witold Biernat – SP Bilczyce.

 

Nagrody zostały wręczone przez pana Wiesława Bobowskiego – dyrektora Wydziału Edukacji UMiG Niepołomice oraz panią Krystynę Augustyńską – dyrektora Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Fundatorem cennych nagród był Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice oraz Stowarzyszenie Propagujące Idee Kazimierzowskie.

Magdalena Mazgaj


„MAM TALENT”

W poniedziałek, 29 maja br. odbył się półfinał II Szkolnego Konkursu „Mam Talent”. W jury zasiadali: p. Marta Mardosz – Lisak – przedstawiciel Rady Rodziców,  p. Anna Borejczuk – Kupczyk i p. Mikołaj Schabowski – przedstawiciele grona pedagogicznego oraz Jakub Bazarnik, Oskar Kołodziej  i Antoni Siatka – członkowie Samorządu Uczniowskiego.  Uczestnicy konkursu pięknie zaprezentowali swoje talenty. Wszystkim uczniom dziękuję za przygotowanie i życzę dalszych sukcesów.

WYNIKI  PÓŁFINAŁU II SZKOLNEGO KONKURSU „MAM TALENT”

KLASY 1 – 3

1 miejsce  Zofia Jurkiewicz kl. 2c – 50 p. – taniec

2 miejsce Zosia Janeczko, Maja Dudek kl. 2a – 48 p. śpiew

3 miejsce Olga Bester kl. 2a – 46 p. – śpiew     oraz

Patrycja Styczeń kl. 3c – 46 p. – śpiew

4 miejsce Zofia Nicia, Magdalena Oleś, Pola Kwietniowska

Rozalia Kurzeja,  Roksana Kurzeja,  Zofia Wójcik

Katarzyna Wójcik, Kinga Woźny, Amelia Miro,

Karolina Januszewska,  Weronika Różak kl. 3f – 44 p. – taniec

—————————

 KLASY 4 – 6

1 miejsce  Bartłomiej Ulanecki kl. 4b – 58 p. – perkusja   oraz

1 miejsce  Aristella Banza kl. 4c – 58 p. – akrobatyka

2 miejsce Wiktoria Depta kl. 6e – 53 p. śpiew

3 miejsce Amelia Fudali kl. 4c – 52 p. – śpiew   oraz

Wiktor Lemański kl. 5a – 52 p. – układanie kostki Rubika

4 miejsce Natalia Wojtas kl. 4c – 51 p. – gimnastyka

5 miejsce Emilia Palmowska kl. 5a – 46 p. – śpiew

6 miejsce Natalia Stanecka, Martyna Serwin kl. 5e – 44 p. – taniec

W imieniu Samorządu Uczniowskiego

Małgorzata Bałos


Uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w XIV Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Zabierzowie Bocheńskim.

Adam Balcerek z klasy 5c oraz Aleksandra Ostromęcka z klasy 6e zajęli ex aequo I miejsce a Zuzanna Krupa miejsce III.


W dniu 18.05.2017r. odbył się Gminny Turniej Gry w Warcaby w Woli Batorskiej
W rozgrywkach indywidualnych III miejsce zajął Kajetan Płatek z kl.2c
W rozgrywkach drużynowych nasza Szkoła zajęła IV miejsce.


KONKURS ,, ZERÓWECZKI ŚPIEWAJĄ

LETNIE I WIOSENNE PIOSENECZKI”

Dnia 16 maja 2017r. w Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach odbył się konkurs ,,Zeróweczki śpiewają letnie i wiosenne pioseneczki” organizowany przez Szkołę Podstawową w Staniątkach. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z oddziału przedszkolnego 0d w składzie Zofia Krechowiecka jako solistka z piosenką ,,Kolorowa wiosna” oraz  Emilia Błyszczek, Maja Krężołek, Natalia Małota i Milena Skowronek z piosenką ,,Idzie lato polną drogą”. Dziewczynki zdobyły wyróżnienie, a co najważniejsze, świetnie się bawiły. Gratulujemy!


Wyniki  Ogólnopolskiego Konkursu

„Omnibus Humanistyczny 2017”

„Nawet najlepsza sowa nic nie złowi,

jeżeli jej nie pozwolisz wzlecieć.”

 

W XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Omnibus Humanistyczny 2017” cznego” wystartowało 6 418 uczniów   szkół podstawowych i gimnazjalnych ze 188 szkół w całym kraju. W naszej szkole w konkusie wzięło udział 55 uczniów z klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i szóstych.

Ogromny sukces odniósł Antoni Siatka z kl. 5g , który zajął  I miejsce w województwie małopolskim, a III miejsce w kraju i uzyskał zaszczytny tytuł ogólnopolskiego laureata tegoż konkursu.

W tegorocznej edycji „Omnibusa Humanistycznego” wystartowało 6 418 uczniów  szkół podstawowych i gimnazjalnych ze 188 szkół w całym kraju. W kategorii klas piątych szkoły podstawowej wzięło udział 1 094 uczniów. W całym konkursie tytuł laureata uzyskało zaledwie 11 uczniów, wśród których znalazł się Antoś. Latem pojedzie on na Obóz Talentów do Serpielic nad Bugiem.

Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:

  1. Miejsce – Antoni Siatka kl. 5g – I miejsce w województwie małopolskim, III miejsce w kraju w kategorii klas piatych;
  2. Miejsce – Weronika Skowronek kl. 5f – III miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas piątych;
  3. Miejsce – ex aequoe Kinga Woźny kl.3f i Aleksandra Kwaśny kl. 3b – IV miejsce w województwie;

Klasy drugie

Miejsce

w szkole

Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów

maksymalna 168 pkt

Miejsce w województwie
1. Borys Uchwat 2h 139 5.
2. Tomasz Mardosz – Lisak 2c 136 7.
3. Hanna Małecka 2a 130 13.

Klasy trzecie

Miejsce

w szkole

Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów

maksymalna 176 pkt

Miejsce w województwie
1. Kinga Woźny 3f 156 4.
2. Aleksandra Kwaśny 3b 156 4.

Klasy czwarte

Miejsce

w szkole

Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów

maksymalna 184 pkt

Miejsce w województwie
1. Amelia Fudali 4c 146 23.
2. Łucja Kotara 4c 144 29.
3. Leon Lewandowski 4c 141 36.

 

Klasy piąte

Miejsce w szkole Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów

Maksymalna 192pkt

Miejsce w województwie
1. Antoni Siatka 5g 181 1.
2. Weronika Skowronek 5f 167 3.
3. Emilia Grochot 5g 163 7.

 

Klasy szóste

Miejsce w szkole Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów

Maksymalna 200 pkt

Miejsce w województwie
1. Karolina Nitsch 6d 166 4.
2. Grzegorz Kozub 6b 163 6.
3. Witold Nieć 6c 162 9.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję udziału w tak ciekawym i rozwijającym konkursie!

Szkolny koordynator Omnibusa Humanistycznego

Marzena Święch


XI Powiatowy Konkurs

Wiedzy o Józefie Piłsudskim – część literacka

Zakończyła się rywalizacja w trzyetapowym Konkursie Literackim o Józefie Piłsudskim.  W etapie finalnym należało się wykazać wiedzą i umiejętnościami zarówno w zakresie literatury, jak i nauki o języku. Uczniowie pisali wypowiedź, będącą interpretacją słów Stanisława Wyspiańskiego: „Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez swoje czyny”.

Etap gminny

3. miejsce – Seweryn Stempak kl. 6d

Etap powiatowy

3.miejsce – Seweryn Stempak kl.6d

Marzena Święch


IV Gminny Konkurs

„Potyczki z Językiem Polskim”  – kwiecień 2017

Znakomite wyniki uzyskali uczniowie  w tegorocznej edycji konkursu z języka polskiego. Jego  celem jest popularyzacja zainteresowania  bogactwem i różnorodnością naszego języka ojczystego. Wykazali się ogromną wiedzą w zakresie frazeologii, znajomości środków stylistycznych oraz gramatyki. Uczestnicy konkursu najpierw rywalizowali w swych macierzystych szkołach o prawo reprezentowania jej w etapie gminnym. Zapoznali się z bogactwem frazeologizmów znajdujących się w dwóch książkach Grzegorza Kasdepke: „Co to znaczy … czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” oraz „Powrót Bartusia czyli Co to znaczy po raz drugi”, a także artykułami autorstwa Witolda Gawdzika: ”Osobliwości w odmianie rzeczownika” oraz „O wieloznaczności wyrazów i o śmiesznych błędach językowych” i   znakomicie  się bawili podczas ich lektury.

Klasy czwarte

  1. miejsce – Jakub Stach kl.4b

Wyróżnienia: Hubert Małecki kl. 4b, Oliwia Wnęk kl.4c, Mikołaj Krawczyk kl. 4b

Klasy piąte

  1. miejsce –  Emilia Grochot kl.5g
  2. miejsce – Piotr Klimczyk kl. 5b
  3. Miejsce – Zuzanna Ślusarczyk kl. 5b

Wyróżnienie: Anna Grzebała kl. 5g

Klasy szóste

1.miejsce – Małgorzata Duś kl. 6e

3.miejsce – Seweryn Stempak kl.6d

Wyróżnienia:

Barbara Bury kl.6d oraz Witold Nieć kl.6c

Wszystkim uczestnikom z naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w „potyczkach z językiem polskim”.

Marzena Święch


Laureat Ogólnopolskiego Konkursu

„Omnibus Humanistyczny 2017”

  „Nawet najlepsza sowa nic nie złowi, jeżeli jej nie pozwolisz wzlecieć.”

 Ogromny sukces odniósł Antoni Siatka, uczeń klasy 5g, który wystartował w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Omnibus Humanistyczny 2017” i zajął w nim I miejsce w województwie małopolskim, a III miejsce w kraju i uzyskał zaszczytny tytuł ogólnopolskiego laureata tegoż konkursu.

W tegorocznej edycji „Omnibusa Humanistycznego” wystartowało 6 418 uczniów  szkół podstawowych i gimnazjalnych ze 188 szkół w całym kraju. W kategorii klas piątych szkoły podstawowej wzięło udział 1 094 uczniów. W całym konkursie tytuł laureata uzyskało zaledwie 11 uczniów, wśród których znalazł się Antoś. Latem pojedzie on na Obóz Talentów do Serpielic nad Bugiem.

„Omnibus Humanistyczny” jest testem konkursowym wielokrotnego wyboru i składa się z odpowiedzi, z których każda może być prawdziwa  lub fałszywa. Uczestnik konkursu o każdej odpowiedzi A – D orzeka czy jest ona prawdziwa, czy nie i zaznacza to na karcie odpowiedzi. Umiejętność ta wymaga wysokiej koncentracji i dużych zdolności.

Antoś jest uczniem wszechstronnym. Lubi zarówno język polski, jak i przyrodę czy matematykę. Lubi czytać i jest częstym gościem  niepołomickiej biblioteki, z której wypożycza głównie powieści przygodowe. Od tego roku rozpoczął trenowanie ju – jitsu, japońskiej sztuki walki.  Od klasy drugiej startuje w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Humanistyczny”. Stwierdził, że w szkole najbardziej lubi pracować w grupie i pełnić w niej rolę lidera. Podobnie jak większość chłopców chętnie gra w piłę nożną.  Lubi bawić się ze swoimi młodszymi braćmi. Poleca wszystkim startowanie w konkursach.

Gratulujemy Antosiowi sukcesu i życzymy dalszych.

Marzena Święch


NASZ TRADYCYJNY UDZIAŁ W ZAWODACH PIERWSZEJ POMOCY W WIELICZCE

W dniu 26 kwietnia 2017 roku zespół uczniów złożony z czterech ratowników w składzie: Julia Kaczmarczyk z VI b, Antoni Kowalski z VI b, Agnieszka Syguła z VI b i Seweryn Stempak z VI d, przystąpił w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce do XVIII Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego.

Grupa młodych ratowników musiała się wykazać znajomością teoretyczną i praktyczną w udzielaniu pierwszej pomocy ofiarom różnorodnych wypadków. Organizatorzy nie kryli swojego zadowolenia z faktu propagowania idei niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej ratującej zdrowie i życie ludzkie oraz dużego zainteresowania wśród uczestników. Po oficjalnych uroczystościach rozpoczętych powitaniem przez burmistrza Wieliczki Artura Kozioła, przystąpiliśmy wraz z wieloma drużynami do długotrwałej rywalizacji, zaliczając kolejne etapy konkursu: rozwiązywanie testu, udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadku oraz resuscytację.

Po zaciętej rywalizacji i pokonaniu początkowej tremy zajęliśmy II miejsce w zawodach. Drużyna otrzymała Puchar Starosty Powiatu Wielickiego, dyplom oraz nagrody książkowe. Po podsumowaniu wyników konkursu i rozdaniu nagród obejrzeliśmy pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez Powiatową Państwową Straż Pożarną z Wieliczki. No cóż, zawody zawodami, ale najważniejsze są zawsze: zdobyta wiedza, umiejętności i pasja, które „moja” drużyna nabywała, systematycznie uczęszczając na zajęcia rozwijające prowadzone popołudniami w naszej szkole.

Aneta Gryglak


Dominika Kalisz z kl.6c i Zuzanna Ślusarczyk z kl. 5b uzyskały BARDZO DOBRY wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX.
Siedmioro uczniów naszej szkoły uzyskało wynik DOBRY:
Zuzanna Adamiec, Weronika Lemańska, Aleksandra Ostromęcka, Piotr Klimczyk, Jerzy Adamiec, Iga Kiełbowicz i Grzegorz Maj.
Serdecznie gratulujemy wymienionym uczniom wysokich wyników!
Nauczyciele języka angielskiego


Uczniowie, którzy zakwalifikowali się po etapie domowym do kolejnego etapu szkolnego w Międzynarodowym Konkursie Programowania Baltie 2017.
Kategoria A (0-3):
1. Kacper Żuchowski 2d
2. Tomasz Mardosz-Lisak 2c
3. Jan Mardosz-Lisak 2c
4. Franciszek Ślusarczyk 2d
5. Michał Młynarczyk 3f
6. Jakub Ferens 2g
7. Zofia Czapczyńska 2h
8. Antoni Szulc 3e
9. Michał Kucharski 2d
10. Zofia Janeczko 2a
Kategoria B (4-6):
1. Krzysztof Jaeczko 5g
2. Krzysztof Młynarczyk 5f
3. Jakub Jurzysta 6d
4. Seweryn Stempak 6d
5. Marta Szulc 5d
6. Patrycja Futyma 6d
7. Piotr Nawrocki 4e
Gratuluję!
Etap domowy nadal otwarty, można w ramach ćwiczeń rozwiązywać kolejne zadania lub poprawiać wysłane wcześniej na serwer.
Wstępne terminy kolejnych etapów:szkolny: 11.05 (godz. 12.45-14.15), wojewódzki: 18.05 (godz. 12.45-14.45. Gdyby komuś te terminy nie pasowały np. z powodu wyjazdu na wycieczki, zielone szkoły proszę o informację. A.Puła


Nasi uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali na konkursie matematyczno – logicznym BYSTRZAK:

W kategorii klas I:
– 3 miejsce – Kajetan Maślaniec z 1b

W kategorii klas II-III
– 2 miejsce – Filip Matusz z 3d
– wyróżnienie – Kacper Matusz z 2d

W kategorii klas IV-VI
– 1 miejsce – Krzysztof Janeczko z 5g
– 2 miejsce – Karolina Nitsch z 6d

Serdecznie gratulujemy!


Uczeń klasy 4a Szymon Frąś zajął III miejsce w Gminnym Konkursie z wiedzy o Janie Pawle II. Gratulujemy.


Uczennica klasy 5a Emilia Palmowska otrzymała wyróżnienie w etapie gminnym XV Turnieju Pięknego Czytania. Gratuluję.
Agnieszka Raszpunda


28 kwietnia w naszej szkole odbył się Turniej Gry w Warcaby klas I i II – etap szkolny. Do etapu gminnego przeszli uczniowie Kajetan Płatek kl.2c, Dominik Malarz kl.2e i Wiktoria Jagusińska kl.2i. Etap gminny odbędzie się 18 maja 2017r. w Woli Batorskiej.
Gratulujemy


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ DLA KLAS 1-3

KATEGORIA: SOLIŚCI
1 miejsce – Emilia Porębska kl. 3c
2 miejsce – Maja Kowalczyk kl. 3h
3 miejsce – Kinga Woźny kl. 3f
Wyróżnienie – Kinga Jaworek kl. 3h

KATEGORIA: ZESPOŁY
1 miejsce – zespół z kl. 3b w składzie: Sylwia Jagieła, Aleksandra Kwaśny
2 miejsce – zespół z kl. 3b w składzie: Amelia Czopek, Julia Fijołek, Iga Kiełbowicz, Martyna Lewandowska, Julia Suchy
3 miejsce – zespół z kl. 3h w składzie: Zuzanna Gąsłowska, Weronika Łęgocka, Karolina Radziszowska
Wyróżnienie – zespół z kl. 2d w składzie: Kacper Matusz, Karolina Mirowska

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy.

Organizatorzy:
Monika Brotoń
Agata Włodarczyk


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ DLA KLAS 4-6

KATEGORIA: SOLIŚCI
I miejsce – ex aequo : Aleksandra Ostromęcka kl. 6e i Nadia Żurawska kl. 6e
II miejsce – ex aequo : Maja Zawiła kl. 6c i Zuzanna Bąk kl. 6d
III miejsce – Zuzanna Ślusarczyk kl. 5b

Wyróżnienia:
Małgorzata Duś kl. 6e
Wiktoria Depta kl. 6e

KATEGORIA: ZESPOŁY
Miejsc nie przyznano.

Wyróżnienie: Aleksandra Michalik i Emilia Sowińska kl. 6c

Gratulujemy !

Organizatorzy:
Aneta Rożkiewicz
Angelika Walasik


VII Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”

galeria

21 kwietnia w MCDiS odbył się VII Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Uczniowie pięknie prezentowali naszą szkołę i otrzymali następujące wyniki:

Zespół wokalny z klasy 3f w składzie: Amelia Miro, Karolina Januszewska, Pola Kwietniowska, Zosia Nicia, Kasia Wójcik, Zosia Wójcik, Kinga Woźny, Magdalena Oleś  –  I miejsce w kategorii zespoły klas 1-3.

Tomasz  Mardosz – Lisak i Jan Mardosz – Lisak 2c  – III miejsce w kategorii zespoły klas 1 -3.

Patrycja Styczeń 3c –  III miejsce w kategorii soliści klas 1-3.

Zespół wokalny z klasy 5e w składzie: Natalia Rychtarczyk, Natalia Stanecka, Maria Dudziak, Pola Pawłowska, Oliwia Stachura, Aleksandra Komajda, Martyna Serwin, Martyna Hytroś – III miejsce w kategorii zespoły klas 4 -6.

Emilia Palmowska 5a –  wyróżnienie w kategorii soliści klas 4 – 6.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuję za trud i pracę włożoną w przygotowania.

Małgorzata Bałos


 XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

galeria

W dniach 11 i 12 kwietnia 2017 roku odbyły się eliminacje powiatowe edycji XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Część teoretyczna ze znajomości przepisów ruchu drogowego jak również z udzielania pierwszej pomocy odbyła się w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym Solne Miasto przy ulicy Kościuszki w Wieliczce natomiast część praktyczna obejmowała jazdę sprawnościową po wyznaczonym odcinku w nowopowstałym Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Jedynaka. Do eliminacji przystąpili uczniowie 16 szkół podstawowych oraz 5 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego. Każda szkoła podstawowa reprezentowana była przez czterech uczniów (dwie dziewczynki i dwóch chłopców), szkoły gimnazjalne wystawiły drużyny składające się z trzech uczniów.  W sumie w konkursie udział wzięło 79  zawodników.

Jak co roku konkurencję z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzał funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce aspirant Robert Kmiecik, natomiast nad prawidłowym przebiegiem egzaminu teoretycznego oraz  konkurencji w Miasteczku Ruchu Drogowego czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w  Wieliczce.

W kategorii szkół podstawowych  na drugim miejscu drużynowo uplasowała się Szkoła Podstawowa z Niepołomic w składzie: Zuzanna Gwizdek, Karolina Miklas, Bartosz Karteczka, Maciej Nowak.

Gratulacje!!!


W XIV Konkursie z Wiedzy o Wielkiej Brytanii (etap gminny),uczeń klasy 6c Witold Nieć, zdobył II miejsce.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuję za trud i pracę włożoną w przygotowania.

Życzę dalszych sukcesów.
Angelika Walasik


W szkolnym konkursie pieśni patriotycznej dla klas V wzięło udział 25 uczniów.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Emilia Palmowska V a

Liwia Suchy V a

Zuzanna Śusarczyk V b

Zespół z kl V E W składzie: N.Rychtarczyk, N.Stanecka, M.Dudziak, M.Serwin, P.Pawłowska, M.Hytroś, O.Stachura, A.Komajda.

Spośród wyżej wymienionych zostaną wyłonieni uczniowie, którzy będą reprezentować szkołę w Gminnym konkursie
21 kwietnia w MCDIS W Niepołomicach.


Lista uczestników konkursu Mam Talent, którzy przeszli do następnego etapu.

1. Olga Bester kl. 2a – 60 p.
2. Zofia Jurkiewicz kl. 2c – 60 p.
3. Patrycja Styczeń kl. 3c – 59 p.
4. Jan Pękala kl. 2a – 58 p.
5. Maria Pytel kl. 3g – 56 p.
6. Zofia Janeczko Maja Dudek kl. 2a – 54 p.
7. Crazy Dance – Zofia Nicia, Magdalena Oleś,Pola Kwietniowska, Rozalia Kurzeja, Roksana Kurzeja, Katarzyna Wójcik, Zofia Wójcik,Kinga Woźny, Amelia Miro, Karolina Januszewska, Weronika Różak kl.3f – 54 p.

Gratulacje!

WYNIKI – TURNIEJ PIĘKNEGO CZYTANIA

DO NASTĘPNEGO ETAPU (GMINNEGO) PRZECHODZĄ:

I miejsce – Zuzanna Ślusarczyk kl. 5b
II miejsce – Emilia Palmowska kl. 5a, Piotr Nawrocki kl. 4e

Ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników i wysoki poziom konkursu jury postanowiło przyznać również nagrody i wyróżnienia na etapie szkolnym.

NAGRODY – ETAP SZKOLNY
KL. 4
1. Amelia Fudali kl. 4d
2. Hubert Małecki kl. 4b
3. Karol Szkutnik kl. 4a

Wyróżnienia: Ziemowit Poprawski kl. 4a, Iga Sienczyło kl. 4d

KL. 5
1. Weronika Skowronek kl. 5f
2. Lena Dubas kl. 5a, Krzysztof Janeczko kl. 5g
3. Karolina Lato kl. 5c

Wyróżnienia: Wojciech Pruś kl. 5b, Anastasiya Avramenko kl. 5f, Maja Grabowska kl.5g, Antoni Siatka kl. 5g

KL. 6
1. Małgorzata Duś kl. 6e
2. Zuzanna Krupa kl. 6a
3. Martyna Franczak kl. 6b, Maja Zawiła kl. 6c

Wyróżnienie: Maja Karpisz kl. 6d

Gratulujemy!
Koordynatorzy konkursu


WYNIKI II SZKOLNEGO KONKURSU

„MAM TALENT”

KLASY 4-6 CASTING

Bartłomiej Ulanecki kl. 4b – 60 p. – perkusja

Emilia Palmowska kl. 5a – 58 p. – śpiew

Natalia Wojtas kl. 4c – 57 p. – gimnastyka

Aristella Banza kl. 4c – 57 p. – akrobatyka

Wiktoria Depta kl. 6e – 57 p. – śpiew

Dawid Haberman kl. 5b – 55 p. – układanie kostki Rubika

Wiktor Lemański kl. 5a – 53 p. – układanie kostki Rubika

Amelia Fudali kl. 4c – 53 p. – śpiew

Natalia Stanecka, Martyna Serwin, Aleksandra Komajda kl. 5e – 50 p. – taniec

—————————

Magdalena Głąb kl. 5e – 49 p. – śpiew

Emilia Sowińska, Aleksandra Michalik, kl. 6c – 49 p. – taniec

Ada Woźny kl. 4a – 44 p. – dzwonki

Martyna Połeć, Julia Głuszek kl. 5b – 44 p. – śpiew

Nikola Hałaburda, Gabriela Kiełbania, Magdalena Ozga kl. 5d – 39 p. – taniec

Nikola Zarzycka kl. 4c – 34 p. – śpiew

Maciej Obrok kl. 4c – 34 p. – śpiew


Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły brali udział w XVII Dekanalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej,który odbył w Woli Zabierzowskiej.Pragnę poinformować,że dzieci wspaniale zaprezentowały naszą szkołę zdobywając nagrody i wyróżnienia.

III miejsce – Patrycja Styczeń kl. III c
I miejsce Emilia Azierska kl. VI e
III miejsce Zuzanna Krupa kl. VI a

wyróżnienia
Emilia Kołodziej kl.IV b
Maria Drabik kl.IV d
Maja Karpisz kl. VI d

Nagrodzone uczennice przeszły do dalszego etapu konkursu,który odbędzie się 7 kwietnia 2017 r.w Libiążu.

Dziękuję nauczycielom i rodzicom za współpracę w przygotowaniu uczniów do tego konkursu. Pozdrawiam s. Marta Muskus


Olimpijskie laury

dla Seweryna Stempaka z kl. 6d 

oraz  Emilii Grochot z kl. 5g

Ogromnym sukcesem zakończył się dla naszych uczniów etap wojewódzki Kuratoryjnego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego (olimpiada z języka polskiego)  dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016 / 2017. Seweryn Stempak z kl. 6d  uzyskał zaszczytny tytuł laureata tegoż konkursu i znalazł sie wśród najlepszych trzynaściorga uczniów z województwa małopolskiego. Równie wielki sukces odniosła Emilia Grochot z kl. 5g, która wywalczyła tytuł finalistki i uplasowała sie wśród 75 finalistów. Warto zaznaczyć, iż jest to konkurs trzyetapowy ( etap szkolny, rejonowy i wojewódzki) i do rejonu awansowało aż  598 uczestników.

Nasi uczniowie potrafili pogodzić obowiązki szkolne z przygotowaniami, które trwały od września 2016 do marca 2017. Emilka i Seweryn zapoznali się z 19 utworami, wśród których znalazło się 10 powieści. Konkurs jest bardzo wymagający, trzeba znać różne formy wypowiedzi, w tym użytkowe, posiadać bogate słownictwo z wielu dziedzin, umieć wyszukiwać głębszy sens utworów literackich i rozumieć podstawowe środki artystycznego wyrazu. Niezwykle ważna jest znajomość i przestrzeganie zasad poprawności językowej . Trzeba znakomicie znać ortografię oraz interpunkcję. Ważna jest umiejętność analizy tekstów, formułowania opinii, argumentowania. Niełatwo sprostać  tak ogromnym wymaganiom, ale z pewnością warto się  rozwijać. Konkurs ten daje laureatom i finalistom wiele korzyści. Gratulujemy Sewerynowi i Emilce, naszym olimpijczykom

Marzena Święch


 W dniach 22 i 23 marca 2017 r. odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej.

Komisje oceniające wyłoniły następujących uczniów:

Kl. I – III – nagrodzeni
1. Patrycja Styczeń kl. III c

Kl. IV – VI – nagrodzeni

1. Emilia Azierska kl. VI e i Emilia Kołodziej kl. IV b

2. Maja Karpisz kl. VI d i Zuzanna Ślusarczyk kl. V b

3. Aleksandra Michalik kl. VI c i Zuzanna Krupa kl. VI a

Kl. IV – VI – wyróżnieni
Oliwia Marczewska kl. V b
Iga Sieńczyło kl. IV d
Zuzanna Gocoł kl. VI e
Maciej Pasternak kl. IV b
Maria Drabik kl. IV d
Inga Krzyżanowska kl. VI a

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom, którzy tym samym zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu. Następne przesłuchania konkursowe odbędą się 30 marca 2017 r. w Woli Zabierzowskiej.

W imieniu wszystkich katechetów dziękuję nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci.
s. Marta Muskus


W dniu  09.03.2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XIII Gminnym Konkursie Poezji z Języka Angielskiego w Staniątkach. Dzieci pięknie prezentowały szkołę i otrzymały następujące wyniki:

Aleksandra Ostromęcka – II miejsce
Zuzanna Ślusarczyk – III miejsce
Piotr Ząbkiewicz – wyróżnienie
Tomasz Mardosz-Lisak – wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynatorzy konkursu


Niezmiernie miło nam poinformować, że Emilia Azierska – uczennica klasy 6e – zajęła I miejsce w 62 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim (etap powiatowy) w kategorii “Poezja śpiewana”.

Serdecznie gratulujemy!

Koordynatorzy konkursu


Miło mi poinformować, że uczeń klasy Ve Krystian Cylny zajął III miejsce w gminnym konkursie multimedialnym-“Cztery pory roku w fotografii Włodzimierza Puchalskiego-wiosna”, organizowanego przez Szkołę Podstawową z Podgrabia.
Serdecznie gratuluję, życząc dalszych sukcesów!
Aneta Gryglak


Mamy przyjemność poinformować, że uczeń kl. 2c Tomasz Mardosz-Lisak zajął II miejsce w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który odbył się dzisiaj w Wieliczce (etap powiatowy).

Serdecznie gratulujemy!!!

Koordynatorzy konkursu


2 marca 2017 roku odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Królu Kazimierzu Wielkim.
Wyniki Konkursu
I miejsce Mateusz Stolarz SP Staniątki
II miejsce Anna Grzebała SP Niepołomice
III miejsce Michał Włodarczak
SP Niepołomice
Wyróżnienie Agnieszka Widomska – Smuła
Sp Zabierzów Bocheński
Koordynator konkursu
Dorota Bazarnik


Szanowni Państwo milo mi poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły awansowało do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego Konkursu Informatycznego Małopolskie Baltie 2017. Są to Krzysztof Młynarczyk z klasy 5f oraz Krzysztof Janeczko z klasy 5g. Chłopcy już zapewnili sobie tytuł Finalisty a przed nimi ostatni etap konkursu. Trzymamy mocno kciuki!
W etapie rejonowym reprezentowało naszą szkolę aż 7 uczniów i pomimo, że nie wszystkim udało się awansować wyżej osiągnęli bardzo dobre wyniki. Są to: Natalia Karolczyk 6e, Karolina Nitsch 6d Jakub Jurzysta 6d, Alan Piela 6c, Piotr Nawrocki 4e oraz wspomniani wyżej Krzysztof Młynarczyk i Krzysztof Janeczko. Gratulujemy!


Informujemy, iż zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji w Języku Angielskim tj:

1 miejsce: Tomasz Mardosz – Lisak kl.2c
2 miejsce: Wiktoria Brak kl.2h
3 miejsce: Emilia Kowalska kl.3d

będą reprezentować naszą Szkołę w XIII Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji w Języku Angielskim, który odbędzie się w Staniątkach w dniu 7 marca 2017 r.
Szkolny koordynator konkursu
Danuta Jaskółka


Najwyższe wyniki w Ogólnopolskim Konkursie “Alfik Humanistyczny 2016”
W tegorocznej XX edycji Alfika Humanistycznego w całym kraju wzięło udział 16 598 uczniów z 490 szkół. W humanistycznych zmaganiach w województwie małopolskim uczestniczyło 1 489 uczniów z 46 szkół. Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania wynosiła 150 pkt. Zadania testowe dla klas drugich, trzecich i czwartych dotyczyły wierszy Danuty Wawiłow: (kl.2) Pokrzywa, (kl.3) Zapach czekolady, (kl.4) Świnka, natomiast klasy piąte i szóste pracowały z fragmentami powieści Kornela Makuszyńskiego pt.Panna z mokrą głową.
Zaszczytny tytuł laureata uzyskała Anna Grzebała z kl. 5g za zajęcie I miejsca w województwie w kategorii klas piątych .
Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:
I.Anna Grzebała kl. 5 g – I miejsce w województwie
II.Tomasz Mardosz – Lisak kl. 2c – V miejsce w województwie
III. Zuzanna Ślusarczyk kl. 5b, Adriana Sabat kl. 6e – VI miejsce w województwie

Klasy drugie
1. miejsce – Tomasz Mardok – Lisak kl. 2c
2. miejsce – Paulina Końska kl. 2c
3. miejsce – Hanna Małecka kl. 2a, Klara Szostek kl. 2h

Klasy trzecie
1. miejsce – Julia Fijołek kl. 3b
2.miejsce – Iga Kiełbowicz kl. 3b
3.miejsce – Martyna Lewandowska kl.3b, Kinga Woźny kl. 3f

Klasy czwarte
1.miejsce – Hubert Małecki kl. 4b
2.miejsce – Izabela Michoń kl. 4e
3.miejsce – Iga Sieńczyło -kl.4d

Klasy piąte
1.miejsce – Anna Grzebała – kl. 5g
2.miejsce – Zuzanna Ślusarczyk – kl. 5b
3.miejsce – Antoni Siatka – kl. 5g

Klasy szóste
1.miejsce – Adriana Sabat kl.6e
2.miejsce – Barbara Bury kl.6d, Seweryn Stempak kl.6d,Małgorzata Duś kl.6e
3.miejsce – Zuzanna Gocoł kl.6e
Szkolny koordynator konkursu
Marzena Święch


Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji w Języku Angielskim klas IV-VI – 26.01.2017 r.

I MIEJSCE – Aleksandra Ostromęcka 6e
II MIEJSCE – Zuzanna Ślusarczyk 5b, Piotr Ząbkiewicz 5b
III MIEJSCE – Piotr Klimczyk 5b, Natalia Karolczyk 6e

WYRÓŻNIENIA
Emilia Palmowska 5a
Nadia Żurawska 6e
Barbara Bury 6d

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Pierwsze trzy osoby (A. Ostromęcka, Z. Ślusarczyk i P. Ząbkiewicz) będą reprezentowały naszą Szkołę w XIII Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji w Języku Angielskim w Staniątkach w dniu 7 marca 2017 r.

Organizatorzy konkursu


Szanowni Państwo,
miło mi poinformować, iż dwoje uczniów naszej szkoły: Emilia Grochot z kl.5g oraz Seweryn Stempak z kl.6d zostało zakwalifikowanych przez Wojewódzką Komisję Konkursową do etapu wojewódzkiego i będą rywalizować o uzyskanie zaszczytnego tytułu laureata tegoż konkursu.

Marzena Święch


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI w JĘZYKU ANGIELSKIM DLA KLAS I – III

W konkursie wzięło udział 29 uczestników, którzy recytowali poezję w języku angielskim.

ZWYCIĘZCY KONKURSU
1 miejsce: Tomasz Mardosz – Lisak kl.2c
2 miejsce: Wiktoria Brak kl.2h
3 miejsce: Emilia Kowalska kl.3d

Wyróżnienia:
Lena Horowska kl.2e
Paweł Klimczyk kl.2f
Jagoda Skrzekut kl.2f
Emilia Porębska kl. 3c

Zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca będą reprezentowali szkołę w XIII Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji w Języku Angielskim w Szkole Podstawowej w Staniątkach.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy a laureatom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Koordynator konkursu
Danuta Jaskółka