Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Agnieszką Janas

25 stycznia wyjątkowym gościem biblioteki szkolnej była pani Agnieszka Janas, która niedawno napisała swoją pierwszą książkę pt. „Legendy o Staniątkach”. Autorka jest mieszkanką sąsiedniej miejscowości i jak sama przyznaje, to miejsce ma dla niej wartość sentymentalną, jest wyjątkowe i bardzo drogie sercu.

W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami. Na początku wysłuchaliśmy krótkiej autoprezentacji. Pani Janas opowiedziała trochę o sobie i swoich zainteresowania, o tym, kto zainspirował ją do napisania książki i skąd się wziął sam pomysł. W kolejnej części nasz gość przeczytał wybraną przez uczniów legendę, a następnie udzielał odpowiedzi na pytania stawiane przez słuchaczy.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy obdarowani zostali książką ze specjalną dedykacją. Publikacja została wydana przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice w ramach promocji dziedzictwa kulturowego.