Bajkopisarz 2017

GMINNY KONKURS LITERACKI

I Ty możesz zostać bajkopisarzem

rozstrzygnięty!!!

Już po raz dwunasty zaprosiliśmy uczniów z naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie literackim organizowanym przez bibliotekę szkolną.

Jak co roku Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice – p. Roman Ptak.

Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania z elementami baśni i opisu postaci, którego akcja osnuta została wokół ulubionego bohatera spotkanego w bibliotece. Tekst miał być ujęty w formę książki i bogato ilustrowany.

Autorami dostarczonych prawie czterdziestu prac byli uczniowie klas  trzecich z sześciu szkół podstawowych.

Komisja konkursowa przy ocenie uwzględniała realizację tematu, oryginalność i kreatywność, zgodność z formą wypowiedzi, poprawność językową oraz walory estetyczne.

Nagrodzono i wyróżniono dwanaście prac.

Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło Maciejowi Wrześniakowi z Zagórza, drugie zajęła Zuzanna Klima z Podłęża, zaś na trzecim ex equo uplasowali się: Mateusz Cholewa z Suchoraby, Oliwier Jała i Karol Bednarczyk z Podłęża. Ponadto wyróżnieni zostali: Natalia Włodek z Podłęża, Nikola Brożek z Suchoraby, Karol Kaźmierczak i Olaf Pajdzik z Woli Zabierzowskiej, a także Emilia Orzechowska, Piotr Raźny i Adam Kurpios z Zagórza.

Przyznano też specjalne nagrody za stronę plastyczną. Otrzymali je: Otylia Sosin i Adam Franczak z Zakrzowa

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.